NAUCZYCIELE – DZIECIOM

W tym roku Dzień Dziecka w naszej szkole obchodziliśmy w czwartek, 6 czerwca. Jak zwykle, Samorząd Uczniowski oraz wychowawcy klas zadbali o przygotowanie licznych atrakcji dla wszystkich dzieci. Był to, więc dzień dziwnego stroju, dzień tańca i zabawy, dzień rozgrywek sportowych, ale przede wszystkim dzień niespodzianek. Największą niespodzianką okazało się przedstawienie teatralne, które przygotowali dla dzieci ich nauczyciele. Pomysł zrodził się zaledwie kilka tygodni wcześniej, a próby odbywały się w wielkiej tajemnicy. Wszyscy zaangażowani w projekt nauczyciele pracowali nad scenariuszem, projektowali scenografię i kostiumy, gromadzili niezbędne rekwizyty. W ferworze pracy nie zabrakło chwil zwątpienia i rezygnacji. Jednak mimo wielu przeciwności premiera spektaklu pt. „Kopciuszek na wesoło” doszła do skutku.
Przedstawienie rozpoczęło się w sali GOK o godz. 11.00. Mimo ogromnej tremy i braku mikrofonów „świeżo upieczeni aktorzy” zdołali tak zainteresować młodych widzów, że na sali panowała idealna cisza, od czasu do czasu tylko przerywana salwami śmiechu i brawami, co było zgodne z zamierzeniem reżysera. W spektaklu wzięło udział 14 nauczycieli i pracowników szkoły, a wielu z nich dzięki wspaniałym kostiumom i charakteryzacji nie sposób było rozpoznać. Warto jednak było dopracować każdy szczegół, by zdobyć serca młodych widzów, zasłużyć na ich uśmiech i szczere owacje. Spektakl spotkał się również miłym przyjęciem i uznaniem ze strony dyrekcji szkoły i licznie zgromadzonych rodziców. Wszyscy gratulowali nauczycielom ciekawego pomysłu oraz odwagi i prosili o więcej.

E. S.