Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu czytelniczego realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025”. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych i elementów wyposażenia bibliotek. Biblioteka szkolna otrzymała w 2024 r. środki finansowe na realizację wyżej wymienionych celów w kwocie 15000 zł, w tym 12 000 zł to środki pochodzące z dotacji oraz 3 000 zł to wkład własny organu prowadzącego – Gmina  Babiak. Dzięki realizowanemu projektowi księgozbiór biblioteki wzbogaci się o: liczne nowości wydawnicze, książki o tematyce historycznej, ekranizacje lektur szkolnych, filmy dla młodzieży, projektor oraz wyposażenie do kącika czytelniczego ( pufy, siedziska i piankowe puzzle).

Zgodnie z  programem nauczyciele podjęli działania, które będą rozwijać zainteresowania czytelnicze uczniów.

Zapraszamy  wszystkich do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z nowościami wydawniczymi.