WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

W dniach 11-12 czerwca 2024r. klasy 5a, 6a i 6b odbyły dwudniową wycieczkę do Trójmiasta – największej i najatrakcyjniejszej aglomeracji na Pomorzu. Trzy powiązane ze sobą, a jednocześnie niezwykle różnorodne miasta: Gdańsk, Gdynia i Sopot zapewniły dzieciom moc atrakcji. Zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem  rozpoczęliśmy od Głównego Miasta: ulicy Długiej, Domu Uphagena, Ratusza, Długiego Targu, Neptuna, Dworu Artusa i Kościoła Mariackiego. Następnie udaliśmy się na Westerplatte czyli do Wojskowej Składnicy Tranzytowej i zwiedziliśmy Cmentarz Obrońców Westerplatte oraz zobaczyliśmy Pomnik Obrońców Wybrzeża. W drugim dniu zwiedziliśmy z przewodnikiem Gdynię: Skwer Kościuszki, Port Jachtowy oraz cumujący w porcie żaglowiec „Dar Pomorza”. Następie udaliśmy się do Sopotu na spacer po molo. To były dwa dni intensywnego zwiedzania. Uczniowie choć zmęczeni, to jednak w doskonałych nastrojach wrócili do domów, do których zabrali ze sobą wiele pięknych wspomnień oraz mnóstwo wartościowych informacji.