„Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię…”

Pod tym hasłem w naszej szkole odbył się Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji w naszej placówce odbył się apel poświęcony Mikołajowi Kopernikowi. Obchody Dnia Patrona Szkoły na dobre wpisały się do kalendarza naszych uroczystości szkolnych, których celem jest kultywowanie tradycji szkolnych, przybliżenie i wzbogacenie wiedzy o życiu i działalności Mikołaja Kopernika. Uczniowie klas piątych pod kierunkiem wychowawczyń: p. M. Kubskiej i p. D. Nowakowskiej przygotowali multimedialny program artystyczny o życiu sławnego astronoma. Połączenie tradycyjnej formy ruchu scenicznego wraz z nagraniami scen z życia patrona, dobór strojów z epoki kopernikańskiej,  jak również scenografia i rekwizyty sprawiły, że wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej. Występ uatrakcyjnił  niezwykły „taniec gwiazd” oraz piosenki związane z postacią patrona. Publiczność obejrzała pokaz z zainteresowaniem, wzbogacając swą wiedzę na temat tego wybitnego Polaka.