Wycieczka do Poznania

W dniu 5 czerwca klasy trzecie wybrały się w podróż do Poznania. Mimo wczesnej pory wyjazdu nie zawiedli się. Najpierw uczniowie wzięli udział w warsztatach w Rogalowym Muzeum Poznania. W pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na ratusz i koziołki, poznali tajemnice wypieku Rogali Świętomarcińskich. Rogalowy Mistrz nauczył dzieci również kilku podstawowych zwrotów w gwarze poznańskiej. Następnie przenieśli się na Stary Rynek z detektywem historii, gdzie uczestniczyli w ciekawych inscenizacjach przedstawiających historię Zamku w Poznaniu i jego władców. Kolejnym punktem programu była Palmiarnia. Trzecioklasiści poznali wiele ciekawych roślin z różnych stref klimatycznych z całego świata. Zwiedzanie zakończyli na stadionie Enea. Przez pewien czas mogli poczuć się jak prawdziwi piłkarze Lecha Poznań. Zobaczyli szatnię, w której przebierają się zawodnicy, przejście tunelem, w którym czekają na rozpoczęcie spotkania, a także usiedli w loży prezydenckiej. Zmęczeni, ale szczęśliwi, wrócili do domu. Wycieczka dostarczyła im wielu niezapomnianych przeżyć.