WYCIECZKA DO ŁODZI

29 maja 2024 r. uczniowie klas 4a, 4b i 5b  uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. W kompleksie dawnej elektrociepłowni młodzież poznawała tajniki przetwarzania energii. Weszli do wnętrza kotła, własnoręcznie „produkowali prąd”.
Mogli również podziwiać panoramę Łodzi  z tarasu widokowego na chłodni kominowej, który znajduje się na wysokości 40 metrów.
W Planetarium uczniowie zwiedzali „Najbliższe podwórko”, czyli nasz Układ Słoneczny. Oglądali z bliska powierzchnię Słońca. Podziwiali procesy fizyczne zachodzące na powierzchni i w atmosferach planet i księżyców Układu Słonecznego.
Najwięcej emocji dostarczyła jednak wizyta w Orientarium Ogrodu Zoologicznego w Łodzi. Uczniowie podziwiali na wybiegu i podczas kąpieli Aleksandra – najstarszego i największego słonia w Europie. Byli świadkami pierwszego spaceru najmłodszej żyrafy. Obserwowali kapibary, orangutany sumatrzańskie, niedźwiedzie malajskie i binturongi.

Opiekunki wycieczki: Krystyna Maj, Małgorzata Lamprycht,  Ewelina Gołębiewska