LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Uczniowie klas trzecich poznawali tajniki programowania za pomocą robotów Dash. Są to roboty przeznaczone dla dzieci od 6 roku życia. Robotem kieruje się za pomocą intuicyjnych, graficznych aplikacji, które dziecko obsługuje za pomocą smartfona. Dash daje dzieciom możliwość rozwoju na każdym poziomie edukacji, dzięki rozbudowanym aplikacjom oferującym wiele aktywności i wyzwań. Robot ma charakter edukacyjny, ponieważ poprzez zabawę dzieci wchodzą w świat programowania (tworzenie zdarzeń, algorytmów, budowanie sekwencji i pętli). Przy tym zupełnie nieświadomie rozwijają umiejętności: logicznego myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów, kreatywnego podejścia, precyzyjnego prezentowania swoich myśli, współpracy i podstaw języka angielskiego. Z punktu widzenia dziecka praca z Dash’em to przede wszystkim świetna zabawa polegająca na obserwowaniu na żywo robota, który wykonuje nasze polecenia! Nasza szkoła roboty otrzymała z projektu „Laboratoria przyszłości”.