UCZEŃ KLASY 6b W FINALE KONKURSU FOX 2024!

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie organizowany jest corocznie
na początku marca. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół
i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych: Kittens (kl. III-IV SP) Bunnies (kl. V-VI SP), Ducks (kl. VII-VIII SP), Lions ( I i II kl. szkoły średniej) and Eagles (III-VI kl. szkół ponadpodstawowych).

Konkurs języka angielskiego FOX dla uczniów wszystkich typów szkół powstał w roku szkolnym 2000/2001. Pierwsza edycja odbyła się w Bielsku-Białej i powiecie bielskim.
Ze względu na duże zainteresowanie ze strony młodzieży i nauczycieli został rozszerzony na cały kraj.
Do tej pory w konkursie wzięło udział ponad 420 tys. uczniów z Polski oraz ze szkół
z polskim językiem nauczania z Czech.
Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lekturki. Test składa się z trzydziestu zadań wielokrotnego wyboru.

W naszej szkole udział w konkursie FOX biorą niemal corocznie uczniowie uzdolnieni językowo. W tym roku szkolnym wzięło w nim udział 11 uczniów z klas III – VII.

Test przeprowadzany jest we wszystkich szkołach w Polsce w tym samym dniu i o tej samej godzinie – w roku szkolnym 2023/24 odbył się w dniu 5. marca 2024 r.

W XXIV edycji FOXa w naszej szkole uczeń Jędrzej Czupryński z klasy VIb zdobył 122 punktów na 150 możliwych (81.3%) i tym samym osiągnął wynik dobry, który jest honorowany nagrodą rzeczową.

Drugie miejsce w szkole zajęła uczennica klasy IVa Klaudia Kałużna (70%), a trzecie przypadło w udziale Wiktorii Borkowskiej z kl. VIIa, której wynik to 67.7%.

Nasza szkoła uplasowała się na najwyższym miejscu w powiecie kolskim ze średnim wynikiem 63.20%,  jest to również najwyższy wynik z konkursu FOX w historii szkoły.

Główną nagrodą w konkursie jest udział w obozie językowym dla najlepszych uczestników ze wszystkich kategorii wiekowych. Aby zdobyć główną nagrodę należy zostać laureatem konkursu, czyli zdobyć ponad 140 punktów na 150 możliwych do zdobycia. Gala wręczenia nagród dla uczniów z powiatu kolskiego, konińskiego, słupeckiego i turkowskiego odbędzie się jak zawsze pod koniec roku szkolnego  w Koninie.

Wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu, a szczególnie Jędrkowi, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wyniki będą równie wysokie, a może jeszcze wyższe …?

                                                                                                                       Sławomir Tomtała / Małgorzata Lamprycht