LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Wielokrotnie nagradzany robot CUE został zaprojektowany dla młodych ludzi, którzy chcą rozwijać umiejętność programowania. W przyjazny sposób pozwala przejść z języka blokowego do programowania tekstowego w JavaScript. Posiada szeroki wachlarz zachowań oraz wyzwań ukrytych w aplikacji. Wspiera dzieci w samodzielnym poznawaniu tajników JavaScript oraz tworzeniu własnych projektów. Aplikacja Cue jest pełna wyzwań i gotowych projektów, które pokazują uczniom, jak programować robota Cue w zabawny i kreatywny sposób. Dzięki zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” robotom Cue, uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać umiejętności programowania korzystając z bardzo nowoczesnej technologii. Używając aplikacji na smartfony, dzieci z klasy 6b układały polecenia i zadania dla robota. Zaprogramowały jego kolor, prędkość, kąt obrotu itp. Ucząc się programowania dzieci mają okazję zdobywać wiele różnych kompetencji kluczowych. Kodowanie robota Cue przynosi uczniom jeszcze więcej korzyści. Dzięki oprogramowaniu dostępnemu tylko w języku angielskim, dzieci poszerzają i utrwalają umiejętności językowe.