OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU

W tym roku nasza szkoła, po raz piętnasty włączyła się do światowych obchodów DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem „Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu. Tegoroczne hasło zachęcało wszystkich do angażowania się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, oraz tworzenie kultury tolerancji i zrozumienia. 

Zaplanowaliśmy szereg działań promujących wśród uczniów właściwe nawyki korzystania z sieci. Szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu 2024, którego organizatorem w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet. 

Wszystkie klasy miały okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu w Sieci oraz przystąpić do konkursów organizowanych w ramach DBI. Pierwszoklasistom zaprezentowano Internet i związane z nim zagrożenia na podstawie kreskówki Sieciaki”. Uczniowie klas drugich i trzecich realizowały projekt edukacyjny Przygody Plika i Foldera w Sieci” zapobiegający negatywnym skutkom korzystania z nowych technologii.  Uczniowie klas I-III brali udział w konkursach plastycznych.

W klasach IV-VI zapoznano uczniów z zagrożeniami prywatności w sieci i skutkami nierozważnych działań online poprzez realizację projektów edukacyjnych. Zajęcia informatyki w klasach VII i VIII poświęcono problematyce hejtu, wykorzystując kursy e-learningowe.

Najlepsi internauci z klas IV-VIII mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa  w Internecie biorąc udział w przeznaczonym dla nich QUIZIE. Pozwolił on wyłonić MISTRZÓW BEZPIECZNEGO INTERNETU w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Nagrody zostały wręczone zwycięzcom w dniu 20.03.2024r. podczas podsumowania obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.