8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet

„Raz do roku jest taki dzień, niechaj trwa  jak piękny sen. Wszystkie kobiety, dziewczynki  i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do naszego szkolnego kalendarza.  Z okazji tego sympatycznego marcowego święta, ze strony chłopców z klas 1-3 oraz panów pracujących w naszej szkole  pojawiły się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.  Na szkolnych korytarzach czuć było wyjątkową atmosferę.  Wszystkie klasy wraz z nauczycielami mogły wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia w okolicznościowej „FOTO – budce”.  Natomiast opiekunki Samorządu Uczniowskiego klas I-III: p. Weronika Gajewska i p. Justyna Wastowska wraz z uczniami z klas 3a i 3b przygotowały uroczysty apel z tej okazji, na który zaprosiły uczniów wszystkich klas wraz z wychowawczyniami oraz dyrektora szkoły – p. Beatę Kujawa – Rutkowską.

Podczas różnych konkurencji, które odbywały się na sali gimnastycznej,  wszystkie dziewczynki stanęły do walki o tytuł „Prawdziwej damy”. Uczennice z poszczególnych klas musiały w tym celu wziąć udział w quizie, odpowiedzieć na wiele trudnych pytań i popisać się wiedzą na temat savoir vivre’u prawdziwej damy oraz jej właściwego zachowania się w różnych sytuacjach. Dziewczęta z klas trzecich zaprezentowały się widowni na czerwonym dywanie, aby udowodnić, że w kobiecych strojach i butach na wysokich obcasach potrafią wyglądać i poruszać się niczym gwiazdy filmowe. Liczne konkurencje i konkursy umiliły wszystkim ten uroczysty dzień, a wszystkie małe kobietki udowodniły, że są godne tytułu prawdziwych dam. Wszyscy chłopcy zachowali się jak prawdziwi dżentelmeni, swoim koleżankom oraz wychowawczyniom złożyli najlepsze życzenia, odśpiewali tradycyjne „Sto lat” oraz wręczyli odznaki z napisem:  „Jesteś super”.  Dzień Kobiet spędziliśmy wyjątkowo i radośnie.