DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i pozdrowień. Idea tego święta pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, kiedy to w 1973 roku dwaj bracia postanowili zareagować na konflikt zbrojny między Egiptem a Izraelem. Wysłali listy w siedmiu językach do światowych przywódców, aby zachęcić ich do udziału w pierwszych obchodach tego dnia i przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Dzień ten kojarzy nam się z wzajemną życzliwością. W tym roku szkolnym nasi najmłodsi uczniowie również byli dla siebie wyjątkowo mili i obdarowywali się samodzielnie wykonanymi buźkami. Wszyscy uczniowie mogli też liczyć na wyrozumiałość nauczycieli, którzy w tym dniu „zapomnieli” o kartkówkach 🙂 Był to wyjątkowy dzień: pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Starsi uczniowie przypięli do swoich ubrań żółte, uśmiechnięte buzie, symbolizujące życzliwość i pozytywne nastawienie. Te małe gesty miały na celu promowanie życzliwości i wzajemnego szacunku wśród uczniów. Na korytarzach szkolnych rozbrzmiewała muzyka, dodając atmosfery radości i wspólnoty. Ten dzień był nie tylko okazją do zabawy, ale także do nauki o znaczeniu życzliwości i empatii w codziennych interakcjach.

Dzień Życzliwości to ważne wydarzenie, które pomaga budować pozytywną atmosferę w szkole i promuje wartości, takie jak szacunek, akceptacja i dobroć. To piękny sposób na pokazanie, że życzliwość i pozytywne nastawienie mogą naprawdę zrobić różnicę w naszej społeczności. Koncepcja Dnia życzliwości tak bardzo nam się spodobała, że na stałe wpiszemy ją do naszego kalendarza.