NARODOWE CZYTANIE 2023

Za nami kolejny już, 12 finał akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą była najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. „Nad Niemnem” to jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę powstania styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023r. W sobotę 9 września wydarzenie pod patronatem Kancelarii Prezydenta RP zorganizowała  Biblioteka Publiczna w Babiaku. Tego dnia spotkaliśmy się, jak zawsze, w Gminnym Ośrodku Kultury. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8: Amelia Dominiak i Julian Plebański wraz z wychowawczynią panią A. Modelską oraz rodzicem p.K.Plebańskim.
Pamiętajmy: „Nie ma dzieci, które nie lubią czytać. Są dzieci, które nie znalazły jeszcze odpowiedniej książki”.
  Do zobaczenia w przyszłym roku!