ROWEREM DLA ZDROWIA

Rowerem dla zdrowia – to tegoroczne hasło rajdu rowerowego do Babiaka, zorganizowanego dla uczniów klasy szóstej przez wychowawcę p. A. Sekelską ze Szkoły Podstawowej z Wrzącej Wielkiej. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole uczniów sąsiedniej szkoły. Głównym celem tego spotkania było oprócz rekreacji zdobycie umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze publicznej, jak również integracja uczniów.

Po krótkim odpoczynku, uczniowie klasy 6a i 6b rozpoczęli rozgrywki sportowe z rówieśnikami ze szkoły z Wrzącej Wielkiej. Nad ich przebiegiem czuwała p. Patrycja Czernicka oraz wychowawcy klas szóstych p. A. Szkopkowska oraz p. J. Gruca.  Konkurencje sportowe sprawdziły sprawność wszystkich zawodników, a najciekawszą  okazało się dla uczniów przeciąganie liny.  Doping uczniów obu szkół wzbudził wiele pozytywnych emocji i pozwolił na zawiązanie bliższych relacji między uczniami.

Dziękujemy p. P. Czernickiej za przygotowanie konkurencji sportowych, a Firmie Woodmizer za ufundowanie słodkich upominków. Uczestnikom gratulujemy świetnej kondycji.