LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

ClassVR przenosi naszych uczniów do środowiska, w którym mogą angażować się w swoje otoczenie i uczyć się poprzez działanie. Sprawia, że niemożliwe staje się rzeczywistością, przenosząc dzieci do niewyobrażalnych środowisk, w których mogą doświadczyć rzeczy nie z tego świata. W ramach korelacji lekcji matematyki i informatyki, wykorzystując technologię VR, uczniowie klasy piątej dowiedzieli się jak wyglądają figury przestrzenne. Zaczynając od znanych wszystkim sześcianów i prostopadłościanów, poprzez graniastosłupy, kończąc na paraboloidach, dwudziestościanie Jesosa, octahedronie i butelce Kleina.

Bryły te mają bardzo trudne nazwy, natomiast pięknie wyglądają. Uczniowie poznali ich budowę oraz własności. Za pomocą okularów rozwijali wyobraźnię przestrzenną, a figury 3D pozostaną na długo w ich pamięci.