LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

ClassVR to przełomowa i wielokrotnie nagradzana technologia VR zaprojektowana, aby pomóc w zwiększeniu zaangażowania i lepszym przyswajaniu wiedzy przez uczniów w każdym wieku. ClassVR został dostarczony do naszej szkoły w ramach projektu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI” w komplecie ze sprzętem, elementami sterującymi oraz treściami i zasobami dostosowanymi do programu nauczania, aby wprowadzić wirtualną rzeczywistość do klasy. Podczas listopadowych lekcji fizyki uczniowie klas siódmych mieli możliwość sprawdzenia, do czego można wykorzystywać trójwymiarowe obrazy stworzone za pomocą technologii informatycznej. Uczniowie zostali zapoznani z instrukcją bezpiecznej obsługi. Oglądanie obrazów, struktur 3D,  filmików dotyczących zastosowania i działania okularów VR było bardzo ciekawe i inspirujące dla uczniów. Z pewnością takie zajęcia zostaną wkrótce powtórzone.