DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto polskiej szkoły, święto nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. Już w przeddzień tego święta w obu budynkach naszej szkoły odbyły się uroczyste akademie. W klasach I-III okazją do świętowania było jeszcze jedno ważne wydarzenie – ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW, którzy od dawna z niecierpliwością i przejęciem czekali na ten moment.
https://www.youtube.com/watch?v=QBwzWmgffEg – obejrzyj film

Po mozolnych przygotowaniach i próbach z wychowawczyniami –  p. Małgorzatą Rogowską i p. Dorotą Nowak, dzieci wspaniale zaprezentowały się przed społecznością szkolną. Były wiersze, piosenki i wspólny taniec. Następnie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a pani dyrektor Beata Kujawa – Rutkowska oraz pani Maria Kubska tradycyjnym wielkim ołówkiem pasowały je na uczniów naszej szkoły. Wszyscy pięknie wyglądali w biretach, a na pamiątkę otrzymali dyplomy. Samorząd Uczniowski klas I-III miał okazję złożyć życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. W dowód uznania otrzymali piękne podziękowania oraz breloczki do kluczy.
W budynku B uczniowie klas IV pod opieką p. M. Kubskiej i p. D. Nowakowskiej przygotowali krótki program artystyczny. Były życzenia, kwiaty, wiersze, piosenki i podziękowania za przekazaną wiedzę. Samorząd Uczniowski obdarował nauczycieli pięknymi zakładkami do książek.