SPOTKANIE Z POLICJANTEM

21 września w naszej szkole gościł policjant – dzielnicowy pan Piotr Matuszak. Wszyscy uczniowie, a szczególnie klasy pierwsze wykazywały wielkie zainteresowanie informacjami o bezpieczeństwie, które przekazywał stróż prawa.

Poruszył bardzo ważne kwestie, np. jazda rowerem (wyposażenie roweru, rowerzysty, karta rowerowa, ścieżka rowerowa), poruszanie się po zmroku, przechodzenie przez jezdnię, chodzenie po chodniku, poboczu, konieczność właściwego zapinania pasów samochodowych, częstowanie czymś przez kogoś obcego i inne. Pan policjant wykorzystał metodę pytań i odpowiedzi oraz dramy, dzięki którym wspaniale zaangażował dzieci do wyjaśnienia, jak bronić się w sytuacjach niebezpiecznych (przejście przez ulicę, atak psa, próba uprowadzenia). Zapoznał również dzieci z elementami munduru i wyposażenia policjanta. Na koniec uczniowie zadawali wiele pytań, na które otrzymali wyczerpujące wypowiedzi.