PRZED NAMI WAKACJE …

Po dziesięciu miesiącach nauki nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od porannego wstawania, książek, zeszytów, sprawdzianów i innych szkolnych obowiązków.

Kończący się rok szkolny w większości przebiegał w formie stacjonarnej, chociaż w pierwszym półroczu zmagaliśmy się jeszcze z nauczaniem zdalnym i hybrydowym, związanym z nakładanymi na kolejne klasy kwarantannami. Kolejny raz dzięki właściwej organizacji, dzięki Nauczycielom, Pracownikom, a także wspierającym swoje dzieci Rodzicom, kształcenie ani na chwilę nie zostało przerwane.

Dzisiaj chciałabym podziękować wszystkim za ten wielki wysiłek. Może nie wszystko było doskonałe, ale nie mieliśmy innego wyjścia – wszyscy musieliśmy odnaleźć się w nowej rzeczywistości. A Wy, Uczniowie, tym bardziej możecie być z siebie zadowoleni, bo wprawdzie czasem ciężko było Wam się zmobilizować do nauki, to jednak Wasze wyniki końcowe okazały się wyjątkowo dobre. Nie byłoby to jednak możliwe bez sumiennej pracy naszych Nauczycieli. Chciałabym zatem podziękować wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, a także Pracownikom szkoły za niezwykle intensywną, rzetelną pracę . Wykazaliście Państwo wielką odpowiedzialność i troskę o dzieci i młodzież, z którymi pracowaliście. Dzisiaj możecie mieć poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

Dziękuję również wszystkim, którzy wspierali naszą pracę w ciągu całego roku szkolnego, w tym naszemu organowi prowadzącemu – Gminie Babiak i innym współpracującym z nami instytucjom.

Bardzo serdecznie dziękuję również Rodzicom – za bardzo dobrą współpracę, cierpliwość i zrozumienie. To właśnie Państwo wielokrotnie musieli godzić naukę dzieci i pracę w domu, z innymi obowiązkami i problemami codziennego dnia. Dziękuję Państwu za ogromny wysiłek, wsparcie okazywane dzieciom, za współpracę z Nauczycielami, Wychowawcami i Dyrekcją. Dziękuję za cały rok szkolny 2021/2022.

Życzę wszystkim, aby rozpoczynające się właśnie wakacje były wspaniałym, pełnym niezapomnianych wrażeń czasem. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia, z każdej przeżytej przygody, z każdego spotkania z interesującymi ludźmi. Poznawajcie nowe, interesujące miejsca. Bądźcie jednak ostrożni i zawsze pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa.

                                                                                   Do zobaczenia we wrześniu !

                                                                                   Beata Kujawa – Rutkowska