DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO!

IMG_2523_7_11zon

,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - Janusz Korczak

Dzień Dziecka w naszej szkole stał się okazją do wspaniałej zabawy i rywalizacji sportowej. Uczniowie klas I-III spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w różnorodnych konkursach i zabawach. Wyniki w tych pojedynkach nie były najważniejsze, liczyła się jedynie dobra zabawa. Dla każdego ucznia przewidziana była nagroda ufundowana przez klasowe rady rodziców.

O zabawę dla uczniów klas starszych zatroszczyli się nauczyciele wychowania fizycznego. W hali sportowej przygotowano dla nich  10 baz sprawnościowych, których pokonanie przyniosło wiele śmiechu i zabawy. Szczególny entuzjazm wzbudziła ostatnia konkurencja, gdyż uczestniczyli w niej  zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Podczas rywalizacji sportowej wszyscy pamiętali o zachowaniu zasad fair play. Po wyczerpujących zmaganiach sportowych wszyscy z ochotą zjedli przygotowane przez szkolną Radę Rodziców hot-dogi, a niektórzy pod opieką wychowawców wybrali się na pyszne lody!

Klasy drugie wyprawiły się w tym dniu na wycieczkę do Szkółki Leśnej Kiejsze. Miały tu okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji przyrody prowadzonej przez  pracowników Nadleśnictwa Koło. Wędrówka ścieżkę edukacyjną „Leśny Parów, rozpoznawanie młodych gatunków drzew i krzewów oraz udział w warsztatach przyrodniczych i plastycznych sprawiły dzieciom wiele radości. Resztę czasu przeznaczono na wspólne gry i zabawy. Ważnym elementem wyprawy było spotkanie przy ognisku połączone z pieczeniem kiełbasek. Wszystkie dzieci będą z pewnością miło wspominać ten dzień.