DZIECI DZIECIOM

11 maja 2022r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babiaku odbył się koncert instrumentalny pod hasłem „DZIECI DZIECIOM” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Kole. Młodzi artyści ze szkoły muzycznej przy akompaniamencie pianina wykonywali utwory z kategorii muzyki klasycznej jak i rozrywkowej.

Prowadząca – pani Katarzyna Drapińska przybliżyła widzom budowę instrumentów strunowych, zarówno smyczkowych, jak i szarpanych oraz dętych blaszanych i drewnianych. Nasi uczniowie mieli możliwość wysłuchania brzmienia poszczególnych instrumentów, przyjrzenia się ich budowie oraz porównaniu ich wielkości względem siebie. Największym zainteresowaniem dzieci cieszył się sztabkowy instrument perkusyjny – ksylofon.
Po skończonym koncercie Samorząd Uczniowski klas I-III wraz z opiekunem panią Dorotą Nowak podziękował wykonawcom oraz ich opiekunkom za możliwość uczestniczenia w tej niezwykłej lekcji muzyki.