ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Dzień Patrona to jedno z najważniejszych uroczystości szkolnych. Dlatego nie zapomnieliśmy o naszym wielkim uczonym – Mikołaju Koperniku. Rocznica jego urodzin – 19 lutego – przypadła akurat w sobotę, dlatego Dzień Patrona świętowaliśmy w poniedziałek 21 lutego 2022 r. Mikołaj Kopernik to z pewnością patron szczególny i wyjątkowy.

Był on bowiem niezwykłym, nietuzinkowym człowiekiem, który zmienił spojrzenie całej współczesnej sobie epoki na wszechświat i miejsce w nim człowieka. Kopernik jest więc postacią należącą nie tylko do polskiej kultury i nauki, ale do całego świata. Taki patron napawa więc słuszną dumą, należy go właściwie uczcić i wspominać. Dlatego do tradycji Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Babiaku należy święto, podczas którego uczniowie poznają sylwetkę tego wybitnego astronoma. Choć obecna rzeczywistość nie pozwoliła nam się spotkać na tradycyjnej Akademii, tego dnia 3 i 4 –osobowe delegacje uczniów z poszczególnych klas I-III uczciły pamięć uczonego poprzez wyrażenie szacunku odświętnym strojem oraz całodniowymi wartami przy sztandarze szkoły, popiersiu i portrecie uczonego.