PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

W dniu 27 października 2021 roku odbyło się pasowanie na ucznia. Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas Ia i Ib. Ze względu na pandemię, uroczystość odbyła się bez udziału rodziców oraz uczniów ze starszych klas. Pasowanie  to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. W tej drodze uczniom klas pierwszych towarzyszyły wychowawczynie panie: Kamila Łojewska i Weronika Gajewska.

Pasowanie na ucznia – klasy pierwsze 2021 – YouTube

Uczniowie pod bacznym okiem nauczycielek przygotowali krótką część artystyczną. Zdobywali również krainy:  wiedzy oraz umiejętności wykonując proste ćwiczenia gimnastyczne. W kolejnej części pani Dyrektor Beata Kujawa Rutkowska poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka  zamieniała go w prawdziwego ucznia. Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominek od Samorządu Uczniowskiego.

Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.