ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to – zgodnie z tradycją – św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. Dzień ten to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla obrzędów ludowych. W naszej szkole długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa odbyła się w środę 27 listopada. Dla uczniów wszystkich klas została zorganizowana dyskoteka.

Nie mogło zabraknąć również wróżb. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka, którą przygotowali członkowie samorządu szkolnego. Uczniowie bawili się znakomicie. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni.

Serdecznie dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku dla dzieci.

Lidia Jóźwicka