ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów stało się już tradycją naszej szkoły. W tym roku na ten dzień czekało 27 dzieci, które 1 września podjęły naukę w klasie pierwszej. Mając świadomość, że dopiero po ślubowaniu i pasowaniu staną się prawdziwymi uczniami, od początku roku szkolnego z przejęciem przygotowywali się do tej uroczystości. Pokonując tremę zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności przed rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Maluchy zachwyciły zebranych swobodą na scenie oraz dziecięcą spontanicznością. Po złożeniu uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, pani dyrektor na prośbę rodziców, ogromnym ołówkiem dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Babiaku. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy z aktem ślubowania, a od Samorządu Uczniowskiego klas I-III, piękne ołówki. Na ich głowach pojawiły się kolorowe birety.

Dopełnieniem uroczystości były życzenia skierowane do nauczycieli w dnu ich święta. Uczniowie dziękowali im za codzienny trud, wyrozumiałość i cierpliwość, życząc dużo zdrowia i wytrwałości na dalsze lata pracy. W dowód wdzięczności Samorząd Uczniowski klas IV – VI wręczył swoim pedagogom pamiątkowe podstawki. To było prawdziwe święto zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Nad całością uroczystości czuwały wychowawczynie klas pierwszych: pani Anna Nawrocka i pani Dorota Nowak.

E.S.