SUKCESY SZKOLNYCH ARTYSTÓW

Uczniowie naszej szkoły rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia muzyczne plastyczne i aktorskie uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Babiaku. Tu pod okiem pani Marioli Cedzidło i innych instruktorów uczą się śpiewać, grać na instrumentach i stawiać pierwsze kroki na scenie. Dzięki dużemu zaangażowaniu i wytrwałości mogą liczyć na brawa publiczności oraz pierwsze znaczące sukcesy.

Z pewnością do takich należy zaliczyć zdobycie przez uczennicę klasy IVb NATALIĘ SARNIAK III miejsca na 34. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Koninie. Kolejny sukces odniosła Natalia w dniu 16 kwietnia 2015 roku zajmując I miejsce na IV. Powiatowym Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Koło 2015. Nasza solistka i wokalistka otrzymała również wyróżnienie podczas regionalnych kwalifikacji ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj sukces” w Ostrowie Wielkopolskim.

Poważnymi sukcesami mogą się również pochwalić członkowie dziecięcych zespołów teatralnych. Dnia 13 marca 2015 roku Teatrzyk Dziecięcy BAJKA otrzymał wyróżnienie na Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych w Kłodawie za przedstawienie Aniołek w klatce. W spektaklu wystąpili uczniowie klas IV-VI, a scenariusz został opracowany przez p. Mariolę Cedzidło na podstawie sztuki ks. M. Malińskiego pod tym samym tytułem. AMELIA KALINOWSKA, odtwórczyni tytułowej roli po raz drugi otrzymała nagrodę aktorską. Teatrzyk wystąpił na scenie Gminnego Ośrodka Kultury dla dzieci z miejscowego przedszkola i szkoły podstawowej.

Pierwsze kroki na scenie stawia z powodzeniem Teatrzyk Lalkowy PACYNKA, który w dniu 22 czerwca na scenie GOK-u wystawił przedstawienie pt. „Znikniecie bajek” na podstawie scenariusza Marzeny Mieżwy. Wysiłki małych aktorów zostały nagrodzone gromkimi brawami przez koleżanki i kolegów z przedszkola oraz szkoły.

E.S.