INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO

XXIX MASOWE BIEGI POKOJU zainaugurowały Szkolne Igrzyska Sportowe 2013/14. Biegi Pokoju, mające w naszej szkole wieloletnią tradycję poświęcone są pamięci wszystkich poległych w walce o pokój w naszej ojczyźnie i na świecie. Sportowe zmagania poprzedziły występy artystyczne w wykonaniu uczennic klas piątych i szóstych. Potem nastąpiła poważna rywalizacja dziewcząt i chłopców w różnych kategoriach biegowych. Ogółem wzięło w nich udział 138 osób, w tym 60 dziewcząt. Najlepsi biegacze stanęli na podium i zostali uhonorowani medalami ufundowanymi przez Uczniowski Klub Sportowy „Kometa”. Wszyscy zawodnicy zdobywali cenne punkty dla swojej klasy. Najwięcej punktów wywalczyła klasa VIa, która ma teraz największe szanse na zdobycie tytułu „Najbardziej usportowionej klasy” w tym roku. To jednak dopiero początek sportowego współzawodnictwa klas i nikt jeszcze nie powiedział ostatniego zdania!

B. S.