BIEGI DZIECIĘCE I MŁODZIEŻOWE
W niedzielę 21 września ruszyła 45. edycja Międzynarodowego Biegu Warciańskiego. Biegi dziecięce i młodzieżowe im. Ryszarda Sowińskiego odbyły się na stadionie miejskim w Kole. W tej edycji nie zabrakło również młodych zawodników ze Szkoły Podstawowej w Babiaku oraz towarzyszących im kibiców. Wydarzenie odbyło się na bieżni lekkoatletycznej, na której to rywalizowały kolejne roczniki.
W kategorii dziewcząt rocznik 2015 bieg na 500m jako pierwsza ( na ponad 80-ciu uczestników) ukończyła uczennica naszej szkoły Lena Dąbrowska.
W kategorii dziewcząt rocznik 2014 bieg na 600m na 20 miejscu ( na ponad 60-ciu uczestników) ukończyła Alicja Nowakowska.
W kategorii chłopców rocznik 2015 bieg na 500m na 6 miejscu ( na około 60-ciu uczestników) bieg ukończył Fabian Trafny.
W kategorii chłopców rocznik 2013 bieg na 700m na 13 miejscu ukończył Brajan Staszewski.
Rywalizacja pomimo dużego zaangażowania i wielu emocji przebiegała w bardzo miłej, wesołej, radosnej i z zasadami fair-play atmosferze.
Gratulujemy naszym zawodnikom i wszystkim którzy wzięli udział w zmaganiach i życzymy wielu kolejnych sukcesów.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
KOMUNIKAT
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Babiaku informuje, że po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego, na podstawie § 5 ust.1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2023 r. poz. 1211) dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w roku szkolnym 2025/2026 ustala :
– 13.10.2025r. (poniedziałek)
– 10.11.2025 r. (poniedziałek)
– 02.01.2026 r. (piątek)
– 11. – 12. – 13 .05.2026 r. (poniedziałek-wtorek-środa) – (egzamin)
– 05.06.2026 r. (piątek)
W wyżej wymienionych dniach nie odbywają się zajęcia lekcyjne, jednakże dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńcze.
W takich wypadkach rodzice zobowiązani są zgłosić ten fakt do wychowawcy klasy w terminie co najmniej 3 dni przed przypadającym dniem wolnym, co pozwoli na właściwe zaplanowanie zajęć opiekuńczych.
DZIEŃ KROPKI
15 września w klasach 1 – 3 obchodziliśmy niezwykłe święto – Dzień Kropki. Świętowaliśmy kreatywność, odwagę i zabawę. Była to doskonała okazja, żeby przypomnieć każdemu uczniowi, że jest ważny, wyjątkowy, a także aby odkryć talenty, które drzemią w każdym z nas. W tym dniu ubraliśmy się w „kropkowane” ubrania. Opowiadaliśmy o swoich pasjach i zainteresowaniach. Oglądaliśmy film o dziewczynce Vashti, która nie miała pojęcia, że posiada talent, w który uwierzyła dopiero dzięki swojej nauczycielce plastyki, a także wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne, które zdobią nasze sale. Pamiętajmy, że nawet mała kropka może być początkiem czegoś wielkiego, wspaniałego.
NARODOWE CZYTANIE
W piątek, 5 września 2025 r., uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Narodowe Czytanie, organizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Babiaku. Tegoroczna edycja poświęcona była twórczości Jana Kochanowskiego – jednego z najwybitniejszych poetów polskiego renesansu.
W klimatycznej scenerii Sali Gminnego Ośrodka Kultury wybrzmiały m.in. fragmenty Trenów, Fraszek i Pieśni, które recytowali przedstawiciele lokalnej społeczności, uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Nasza młodzież z zaangażowaniem włączyła się w czytanie, prezentując utwory Kochanowskiego z należnym im szacunkiem i zrozumieniem.
Wydarzenie było nie tylko piękną lekcją literatury, ale również okazją do wspólnego przeżywania dziedzictwa kulturowego i promowania czytelnictwa. Z tego względu Akcja odbyła się również na terenie szkoły. Wzięli w niej uczniowie klas 4-8, którzy z zainteresowaniem wysłuchali interpretacji poezji Kochanowskiego .
Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej wartościowej inicjatywy i z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje Narodowego Czytania!
KOMUNIKAT
W nowym roku szkolnym 2025/2026 ponownie zachęcamy Rodziców do skorzystania z możliwości zaszczepienia swoich dzieci w wieku 9-14 lat przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV – decyzja jest dobrą inwestycją w zdrowe dzieci.
Proszę o obejrzenie spotu, w którym udział wzięła Pani dr n.med. Ilona Małecka pediatra i wakcynolog, Pani Agata Sobczyk Wojewoda Wielkopolska, Pan dr Igor Bykowski Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Pan Paweł Gilewski Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.
Link do nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=WzWyOjy4_5U
Rodziców zainteresowanych zaszczepieniem swoich dzieci proszę o zgłoszenie się do higienistki szkolnej Pani Haliny Radowskiej (tel. 607 239 134). Sczepienia odbywać się będą w Ośrodku Zdrowia w Babiaku.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026
1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026. Pani dyrektor Beata Kujawa-Rutkowska powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.
Podczas spotkania omówiono zasady funkcjonowania szkoły w nowym roku szkolnym, przedstawiono wychowawców i nauczycieli odpowiednich klas, a także przypomniano o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa i organizacji pracy szkoły.
Szczególnym punktem uroczystości było pasowanie na ucznia dzieci rozpoczynających naukę w klasach pierwszych. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej.
Uroczystość zakończyła się życzeniami udanego i owocnego roku szkolnego dla wszystkich uczniów i nauczycieli.
Zapraszamy do obejrzenia filmu: Rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 oraz pasowanie na uczniów klas pierwszych.
KOMUNIKAT
Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!
Wakacje … i po wakacjach. Mamy nadzieję, że wszyscy odpoczęli i z nową energią pojawią się w szkole.
Przed nami kolejny rok szkolny. Zarówno nowe zadania, jak i wyzwania. Nie obędzie się też bez pewnych zmian i nowości. Na pewno nie będziemy się nudzić.
Zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, która odbędzie się w poniedziałek – 1 września 2025 roku.
Z klasami I – III spotkamy się w budynku GOKiBP o godzinie 9.00, natomiast z uczniami klas IV – VIII również o godzinie 9.00 – w Budynku B. W związku z pracami remontowymi w kościele, msza dla wszystkich uczniów odbędzie się o godzinie 8.00.
Po zakończonej wspólnej uroczystości uczniowie spotkają się z Wychowawczyniami w salach lekcyjnych – odpowiednio w Budynkach A i B.
Informacja o dowozach w dniu rozpoczęcia roku szkolnego umieszczona zostanie na stronie internetowej szkoły w zakładce „Dowozy” oraz w dzienniku elektronicznym.
Prosimy o systematyczne sprawdzanie komunikatów, jakie pojawiać się będą w dzienniku elektronicznym oraz na stronie internetowej szkoły.
Do zobaczenia !
Beata Kujawa – Rutkowska
Maria Kubska
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
Koniec każdego, kolejnego roku szkolnego to dla nas, dyrekcji i nauczycieli czas refleksji, podsumowań, ale też planów na przyszłość.
Miniony rok szkolny uznać możemy za udany, pełen zaangażowania całej społeczności szkolnej w naukę, rozwijanie umiejętności i zdobywania wiedzy.
Słowa wdzięczności kierujemy do nauczycieli – za trud, cierpliwość i nieustanne wsparcie, które codziennie dajecie swoim uczniom. Dzięki Wam ta szkoła jest miejscem, gdzie wiedza spotyka się z pasją, a wychowanie z troską. Wasza praca to nie tylko realizacja programu, ale także kształtowanie młodych charakterów i pomoc w dorastaniu.
Rodzicom dziękujemy za współpracę, zaufanie i zaangażowanie w życie naszej szkoły. To dzięki Waszemu wsparciu uczniowie mogą rozwijać swoje talenty i pewnie kroczyć przez kolejne etapy edukacji.
Słowa uznania kierujemy także do uczniów. Przez cały rok szkolny zdobywaliście wiedzę, rozwijaliście swoje pasje, pokonywaliście trudności i niejednokrotnie zaskakiwaliście nas swoją kreatywnością i zaangażowaniem. Gratulujemy Wam wszystkich osiągnięć – zarówno tych naukowych, jak i artystycznych czy sportowych. Wasz udział w konkursach i zawodach przyniósł nam wiele powodów do dumy. Każdy z Was włożył w to ogrom pracy i wysiłku – za to dziękujemy i gratulujemy!
DZIEŃ SPORTU
W dniu 18 czerwca 2025 roku w naszej szkole odbył się Dzień Sportu pod hasłem „Bieg po zdrowie”, skierowany do uczniów klas 1–8. Wydarzenie miało na celu promowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Uczniowie, podzieleni na grupy wiekowe, wzięli udział w biegu na dystansie dostosowanym do ich możliwości. Zwycięzcy otrzymali medale. W czasie wydarzenia panowała radosna atmosfera, a uczniowie chętnie kibicowali sobie nawzajem. Nie zabrakło również wsparcia ze strony nauczycieli i rodziców, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji i motywowanie młodych sportowców.








