Category Archives: Aktualności

logo-jersz

HAT-TRICK HISTORYCZNY

Niezwykle miło jest nam poinformować, że Szkoła Podstawowa w Babiaku, za sprawą swoich młodych historyków, zdobyła po raz trzeci z rzędu tytuł Szkoły Łowców Talentów, potwierdzony stosownym certyfikatem, nadanym przez stowarzyszenie JERSZ – nagrodzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tytułem „Miejsca Odkrywania Talentów”.

DSC01002

SPOTKANIE Z JAŚKIEM MELĄ

Kilkuset uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Babiaku pojawiło się 12.04.2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Babiaku, by odbyć niecodzienne spotkanie z Jaśkiem Melą. Osobą szczególną. Osobą niepełnosprawną, która śmiejąc się światu prosto w twarz dowiodła, że żadne bariery nie istnieją. Dziś jest podróżnikiem, działaczem społecznym, autorem książki „Poza horyzonty”, a także założycielem Fundacji Poza Horyzonty.

FB_IMG_1523970503539

RAZEM DLA BASI

Podczas koncertu charytatywnego „RAZEM DLA BASI” oraz towarzyszących mu imprez: kawiarenka, kiermasz, loteria fantowa, sprzedaż cegiełek, licytacje, aerobik, atrakcje dla dzieci i młodzieży, zebrano kwotę 27 000 zł (dwadzieścia siedem tysięcy złotych).

Wszystkim zaangażowanym w organizację akcji oraz wspierających ją DZIĘKUJEMY za ogromny dar serca!

Prezentacja z przebiegu naszej akcji:   https://youtu.be/UvOnFiT07pc

20180326_132937

POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI SZKOLNEJ

W dniu 26 marca 2018r uczennice naszej szkoły – Natalia Sarniak VIIb i Patrycja Kałużna IVb wzięły udział w VII Międzyszkolnym Powiatowym Festiwalu Piosenki Koło 2018.  Honorowy patronat nad festiwalem objął Przewodniczący Rady Miasta Koła Pan Artur Szafrański, a organizatorem był Miejski Dom Kultury i Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Kole.

tenis

MISTRZOSTWA TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO W NASZEJ SZKOLE

W dniu 20 marca 2018 rozegrany został turniej tenisa stołowego o mistrzostwo Szkoły Podstawowej oraz klas Gimnazjum. Łącznie w turnieju udział wzięło 64 uczestników, którzy wywalczyli sobie awans w rozgrywkach klasowych. W zawodach uczestnicy rywalizowali w 4 grupach i 2 kategoriach rozgrywając mecze wg systemu rosyjskiego – „do dwóch przegranych”.

zdj2

PAPIEROSOM POWIEDZ NIE

Nie ma wątpliwości, że palenie papierosów szkodliwie działa na zdrowie człowieka. Gdy pali dziecko, konsekwencje uzależnienia od nikotyny są jeszcze gorsze. Im dłużej trwa nałóg i im wcześniej się zacznie, tym bardziej organizm jest wystawiany na działanie szkodliwych substancji. Dochodzi do tego negatywny wpływ na rozwój dziecka, które ze względu na uzależnienie od papierosów osiąga gorsze wyniki w nauce i sporcie. Największym zagrożeniem jest jednak rak płuc, którego bezpośrednią przyczynę stanowi właśnie palenie papierosów.

wielkanoc

WESOŁYCH ŚWIĄT !

Pogodnych, pełnych radości Świąt Wielkanocnych, wspaniałego
świątecznego nastroju i miłych spotkań w rodzinnym gronie
Nauczycielom, Pracownikom i Państwa Rodzinom, Uczniom, Rodzicom, a także wszystkim życzliwym szkole osobom i instytucjom

życzy Dyrekcja

1281 x 744 (2)

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018

W tym roku nasza szkoła, po raz dziesiąty włączyła się do światowych obchodów DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem Tworzymy kulturę szacunku w Sieci”. Internet w dzisiejszych czasach zastępuje nam wszystko np. telefon, telewizję, sklepy, gazety a nawet pracę. Wiele osób nie potrafi się bez niego obejść. Dla większości jest on symbolem rozrywki w którą „wsiąkają’’ na parę godzin, a są to najczęściej młodzież i dzieci. Ale czy oni wiedzą kto przegląda to co oni robią lub z kim rozmawiają na czacie? Czy bezpieczeństwo w sieci w ogóle istnieje? Z naszej perspektywy tak, ale czy mamy rację? Udostępniając, wyrażając swoje zdanie, uważamy, że prezentujemy to tylko  swoim znajomym. Często niestety tak nie jest. A, dlaczego? Bo, tak naprawdę Internet nie zna granic. Na każdym kroku czai się jakieś niebezpieczeństwo.

26-final-wosp

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W BABIAKU

Sztab Szkoła Podstawowa w Babiaku kolejny raz wspierał WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, tym razem pod hasłem: „Dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków”.

świeta

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Skrzypiących śniegiem, pachnących choinką, rodzinnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, a na nadchodzący Nowy Rok życzenia zdrowia, pogody ducha, optymizmu oraz spełnienia wszystkich marzeń i wielu sukcesów w życiu rodzinnym oraz zawodowym składa Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Babiaku