Category Archives: Aktualności

uwaga

KOMUNIKAT DYREKCJI SZKOŁY

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Na podstawie Rozporządzeń Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 roku oraz 27 listopada 2020 roku zmieniających rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Babiaku informuje, że od dnia 30 listopada 2020 roku do 3 stycznia 2021 roku na obszarze całego kraju ogranicza się funkcjonowanie szkół, co oznacza przedłużenie nauczania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (nauczania zdalnego). Ferie świąteczne na terenie całego kraju trwać będą od 23 grudnia 2020 roku do 3 stycznia 2021 roku, a ferie zimowe od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 roku.

dzien edukacji

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto OŚWIATY I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

dzien chlopaka

DZIEŃ CHŁOPCA

Swoim kolegom z całego serducha, uśmiechu życzymy od ucha do ucha. Bądźcie zawsze zdrowi, radośni, pewni siebie, abyśmy mogły na Was liczyć, w każdej potrzebie. 

CHŁOPCY I PANOWIE, W DNIU WASZEGO ŚWIĘTA, 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, 

ŻYCZĄ WAM KOLEŻANKI, PANIE I DZIEWCZĘTA.

KOMUNIKAT DYREKCJI SZKOŁY

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Babiaku w oparciu o komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej (www.men.gov.pl) informuje, że od poniedziałku, 9 listopada 2020 roku zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Do 29 listopada 2020 r. przedłużone zostaje również zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII.

Oznacza to, że uczniowie wszystkich klas w szkole do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.

Zajęcia odbywają się wg dotychczasowych planów zajęć dla danej klasy. Szczegóły dotyczące organizacji pracy tradycyjnie przekazywać będą wychowawcy klas.

KOMUNIKAT DYREKCJI SZKOŁY

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika informuje, że Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zostało podpisane. Na jego podstawie uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną.

Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek weszły w życie od soboty, 24 października 2020 roku i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian. Zajęcia w formie zdalnej odbywają się wg dotychczasowego tygodniowego rozkładu zajęć. O szczegółach informować będą uczniów i rodziców wychowawcy poszczególnych klas.

KOMUNIKAT DYREKCJI SZKOŁY

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Za nami ponad miesiąc nauki w nowym roku szkolnym. Po kilku miesiącach przerwy i nauczania zdalnego powróciliśmy do trybu stacjonarnego. Bardzo chcielibyśmy, aby taka sytuacja trwała jak najdłużej i wszyscy musimy się o to bardzo starać.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia  12 sierpnia 2020 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 (Dz.U. z 2020 r., poz.1389) oraz wytycznymi dla szkół  Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego opracowana została procedura funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, do której przestrzegania zobowiązani byli i są wszyscy członkowie społeczności szkolnej – zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz pracownicy szkoły. W tym względzie bardzo pomocna jest odpowiedzialna postawa rodziców, z którą w zdecydowanej większości się spotkaliśmy. Bardzo za to dziękujemy.

pasowanie

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

38 uczniów klas pierwszych pod czujnym okiem wychowawczyń Marzeny Skalińskiej i Lidii Idczak przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. 28 września bieżącego roku od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej – wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klas I wypadło jak najbardziej uroczyście.

Zobaczcie sami!       https://www.youtube.com/watch?v=iSFJ29NJ-W8

KOMUNIKAT DYREKCJI SZKOŁY

Drodzy Uczniowie ! Szanowni Rodzice !

UWAGA! – W dniu 1 września dowóz do szkoły o godzinę później (patrz zakładka: DOWOZY)

Przed nami nowy rok szkolny. Wiele pytań i wątpliwości, które nurtują nas wszystkich. Nikt nie wie, co nas czeka – wielu rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Na chwilę obecną – zgodnie z decyzjami Ministerstwa Edukacji Narodowej – wracamy do nauki stacjonarnej, pomimo faktu, że sytuacja wokół nas nie wygląda optymistycznie. Musimy zatem zrobić wszystko, by zachowując się odpowiedzialnie, chronić nasze zdrowie i życie. Wiele się zmieni i do wielu nowych zasad będziemy musieli się przyzwyczaić. Od nas wszystkich zależeć będzie, jak z tym wszystkim sobie poradzimy. Priorytetem dla nas wszystkich musi być zdrowie i bezpieczeństwo zarówno uczniów, jak również nauczycieli i pracowników szkoły. Wszyscy mamy prawo obawiać się zarówno o siebie, jak i o nasze rodziny.

wakacje

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

W dniu 26 czerwca 2020 roku kończymy rok szkolny 2019/2020. Rok inny niż wszystkie. Warunki, w jakich przyszło nam pracować przez ostatnie miesiące były wyjątkowe. Wszyscy musieliśmy zmierzyć się z wieloma nowościami, jakich wymagało przeniesienie nauczania do „wirtualnej szkoły”. Mimo wszelkich niedogodności daliśmy radę, a uczniowie naszej szkoły osiągnęli wyjątkowo wysokie wyniki. Na pewno wielu z Was uśmiechnie się szeroko, gdy zobaczy swoje świadectwo. Wszyscy mogą być dumni z tego, że poradzili sobie bardzo dobrze w nowych, nietypowych warunkach.
Nie możemy spotkać się na wspólnej uroczystości zakończenia roku szkolnego, nie możemy też pożegnać wspólnie naszych absolwentów. Mamy jednak nadzieję, że przygotowane prezentacje chociaż trochę przybliżą Wam atmosferę uroczystości zakończenia roku szkolnego. Zaprezentują się Wam koleżanki i koledzy z różnych klas. Będziecie mogli również przypomnieć sobie naszych absolwentów i ich ośmioletni pobyt w naszej szkole. Kilka słów skierowała do Was pani dyrektor – Beata Kujawa – Rutkowska.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia materiałów, do których linki podajemy poniżej :

Część artystyczna klas 1-3  przygotowana  przez klasy drugie.
Link do prezentacji:  https://youtu.be/Fk_5F5s1GLU

Zakończenie roku klas 4-8 przygotowane przez Samorząd Uczniowski.
Link do prezentacji:  https://youtu.be/f9fKq5wKLrA

Album fotograficzny: „Klasy ósme 2012-2020”  przygotowany przez Samorząd Uczniowski.
Link do albumu: https://www.youtube.com/watch?v=IADh9qpfM1k  

Życzenia od pedagogów szkolnych:
Link do życzeń: https://www.youtube.com/watch?v=jOVY-2L2Y4Q

Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji i miłego odpoczynku. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

 

KOMUNIKAT DYREKCJI SZKOŁY

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Babiaku informuje, że do dnia 28 czerwca 2020 roku przedłużona zostaje obowiązkowa realizacja zadań z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu realizacji tych działań. W rozporządzeniu dotyczącym przedłużenia nauczania zdalnego podana jest data 28 czerwca 2020 r. jako dzień, do którego będzie utrzymane ograniczenie funkcjonowania szkół i placówek oświatowych, ale w praktyce zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się w piątek, 26 czerwca.