Category Archives: Aktualności

patr

VI MIĘDZYSZKOOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniu 23 stycznia 2020r Patrycja Kałużna z klasy VIb wzięła udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek BOŻE ODWIEDZINY w Osięcinach. Szkoła nasz została zaproszona na tenże konkurs po raz pierwszy i… od razu sukces.

DSC06086

WSRÓD NOCNEJ CISZY…

Boże Narodzenie to czas kiedy wszyscy zapominamy o naszych problemach, sporach  i waśniach, wszyscy stajemy się dla siebie bardziej życzliwi i wyrozumiali. Już na początku grudnia nasza szkoła przybrała świąteczny wygląd. Na korytarzach i w klasach pojawiły się strojne choinki i świąteczne dekoracje. 6 grudnia dzieci odwiedzili przybysze z dalekiej Laponii wręczając prezenty ufundowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

maxresdefault

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to – zgodnie z tradycją – św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. Dzień ten to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla obrzędów ludowych. W naszej szkole długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa odbyła się w środę 27 listopada. Dla uczniów wszystkich klas została zorganizowana dyskoteka.

starosta

Z głębokim smutkiem żegnamy

HENRYKA STAROSTĘ

Dyrektora Szkoły Podstawowej w Babiaku
w latach 1999-2007
drogiego Kolegę i wspaniałego Pedagoga

Rodzinie i Bliskim serdeczne wyrazy współczucia składają:
dyrekcja szkoły, koleżanki i koledzy, uczniowie i rodzice.

IMG_20191120_090634

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ

W dniu 14 listopada obchodzony był Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. W naszej szkole 12 listopada odbyła się akcja pod hasłem „ZROZUMIEĆ CUKRZYCĘ”, zorganizowana przez pedagoga specjalnego p. Magdalenę Stawicką. W tym dniu uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o chorobie, jaką jest cukrzyca, zostały przekazane informacje pozwalające zrozumieć ideę akcji. Uczniowie mogli również obejrzeć wystawę tematyczną oraz filmy edukacyjne. Przygotowane zostały kolorowanki tematyczne i inne materiały.

fundacja

SZKOŁA MAŁEGO INŻYNIERA

Nasza szkoła została zgłoszona do projektu: „Szkoła Małego Inżyniera”, którego celem jest promocja podstaw programowania wśród uczniów wielkopolskich szkół podstawowych. W ramach projektu 10 szkół, które w dwutygodniowym plebiscycie internetowym uzbierają największą liczbę głosów poparcia, otrzyma unikatowy zestaw nagród. Będą to zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 do budowy i programowania robotów o wartości 6 000 złotych.

swieto_niepodleglosci

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W środę 13 listopada odbyła się uroczystość z okazji 101 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie z klasy IV a i b pod kierunkiem p. Justyny Grucy przygotowali podniosłą i wzruszającą uroczystość, podczas której wybrzmiały piękne polskie wiersze mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest ojczyzna, wiersze mówiące o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności.

hymn

SZKOŁA DO HYMNU

8 listopada 2019 r. o symbolicznej godzinie 11.11  wraz z tysiącami innych szkół w Polsce braliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Przedsięwzięcie to było kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

sniadanie

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

8 listopada obchodzony jest w całej Europie jako „Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania”, dlatego nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Śniadanie Daje Moc”. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest uświadamianie dzieciom roli śniadania jako posiłku dającego najlepszy start w nowy dzień.

patrycja

V MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ TOPÓLKA 2019

W dniu 24 października 2019r uczennica naszej szkoły –  Patrycja Kałużna z klasy VIb wzięła udział w  V Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Religijnej w Topólce. Sponsorami festiwalu były władze samorządowe Gminy Topólka oraz Parafia Miłosierdzia Bożego w Topólce, a organizatorem Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Topólce.

Zobacz fragment występu Patrycji: https://www.youtube.com/watch?v=VPfzhGfwyZ0