Category Archives: Aktualności

uwaga

KOMUNIKAT DYREKCJI SZKOŁY

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych nadal będą uczyć się zdalnie.

Na podstawie wytycznych  MEiN, GIS i MZ opracowane zostały szczegółowe zasady organizacji pracy szkoły – aktualnie dotyczące budynku A.

Zasady te mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa zarówno uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, jak również rodziców i rodzin uczniów. Wytyczne te w dużym stopniu opierają się zasadach ustalonych od początku roku szkolnego i obowiązujących od września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u uczniów bądź pracowników szkoły.

Boże Narodzenie

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Szanowni Państwo, 

z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Nauczycielom, Pracownikom, Uczniom, a także Rodzicom, Przyjaciołom Szkoły i wszystkim, którzy z nami współpracują, życzymy spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w miłym, rodzinnym gronie. Życzymy przede wszystkim zdrowia, optymizmu, pogody ducha i nadziei na lepszy czas. Niech nadchodzący Nowy Rok przyniesie wszystkim wiele radosnych chwil, spełnienie planów i marzeń. Niech spełnią się wszystkie świąteczne życzenia, te duże i te małe, te łatwe i te trudne do spełnienia. Niech ludzka odpowiedzialność, życzliwość i zrozumienie towarzyszą nam każdego dnia i pozwalają przezwyciężać wszelkie trudności.

Tego właśnie wszystkim Państwu i sobie życzymy.

Pozdrawiamy serdecznie

Dyrekcja szkoły

Zapraszamy do obejrzenia ŻYCZEŃ ŚWIĄTECZNYCH:

https://youtu.be/17rIkZ4VtSU – klasy I-III

https://www.youtube.com/watch?v=62Dwch0XqYE – klasy IV-VIII

mikolaj

MIKOŁAJKI 2020

Tegoroczne Mikołajki spędziliśmy inaczej niż każdego roku. W tradycyjnych obchodach Mikołajek przeszkodziła nam pandemia, mimo to uczniowie na lekcjach online ubierali czapki Mikołaja, a na kanale YouTube Szkoły Podstawowej w Babiaku został zamieszczony filmik Mikołajki 2020. 

Zapraszamy do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=2qeX8bGXMYU 

Samorząd Uczniowski

uwaga

KOMUNIKAT DYREKCJI SZKOŁY

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Na podstawie Rozporządzeń Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 roku oraz 27 listopada 2020 roku zmieniających rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Babiaku informuje, że od dnia 30 listopada 2020 roku do 3 stycznia 2021 roku na obszarze całego kraju ogranicza się funkcjonowanie szkół, co oznacza przedłużenie nauczania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (nauczania zdalnego). Ferie świąteczne na terenie całego kraju trwać będą od 23 grudnia 2020 roku do 3 stycznia 2021 roku, a ferie zimowe od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 roku.

dzien edukacji

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto OŚWIATY I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

dzien chlopaka

DZIEŃ CHŁOPCA

Swoim kolegom z całego serducha, uśmiechu życzymy od ucha do ucha. Bądźcie zawsze zdrowi, radośni, pewni siebie, abyśmy mogły na Was liczyć, w każdej potrzebie. 

CHŁOPCY I PANOWIE, W DNIU WASZEGO ŚWIĘTA, 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, 

ŻYCZĄ WAM KOLEŻANKI, PANIE I DZIEWCZĘTA.

KOMUNIKAT DYREKCJI SZKOŁY

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Babiaku w oparciu o komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej (www.men.gov.pl) informuje, że od poniedziałku, 9 listopada 2020 roku zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Do 29 listopada 2020 r. przedłużone zostaje również zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII.

Oznacza to, że uczniowie wszystkich klas w szkole do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.

Zajęcia odbywają się wg dotychczasowych planów zajęć dla danej klasy. Szczegóły dotyczące organizacji pracy tradycyjnie przekazywać będą wychowawcy klas.

KOMUNIKAT DYREKCJI SZKOŁY

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika informuje, że Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zostało podpisane. Na jego podstawie uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną.

Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek weszły w życie od soboty, 24 października 2020 roku i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian. Zajęcia w formie zdalnej odbywają się wg dotychczasowego tygodniowego rozkładu zajęć. O szczegółach informować będą uczniów i rodziców wychowawcy poszczególnych klas.

KOMUNIKAT DYREKCJI SZKOŁY

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Za nami ponad miesiąc nauki w nowym roku szkolnym. Po kilku miesiącach przerwy i nauczania zdalnego powróciliśmy do trybu stacjonarnego. Bardzo chcielibyśmy, aby taka sytuacja trwała jak najdłużej i wszyscy musimy się o to bardzo starać.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia  12 sierpnia 2020 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 (Dz.U. z 2020 r., poz.1389) oraz wytycznymi dla szkół  Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego opracowana została procedura funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, do której przestrzegania zobowiązani byli i są wszyscy członkowie społeczności szkolnej – zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz pracownicy szkoły. W tym względzie bardzo pomocna jest odpowiedzialna postawa rodziców, z którą w zdecydowanej większości się spotkaliśmy. Bardzo za to dziękujemy.

pasowanie

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

38 uczniów klas pierwszych pod czujnym okiem wychowawczyń Marzeny Skalińskiej i Lidii Idczak przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. 28 września bieżącego roku od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej – wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klas I wypadło jak najbardziej uroczyście.

Zobaczcie sami!       https://www.youtube.com/watch?v=iSFJ29NJ-W8