Category Archives: Aktualności

pies

ZBIÓRKA KARMY DLA BEZDOMNYCH PSÓW

W bieżącym roku szkolnym 2019/2020  Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Babiaku jak co roku zorganizowała zapoczątkowaną od kilku lat coroczną akcję charytatywną pod nazwą „DOKARMIAMY ZWIERZĘTA”. Akcja ta prowadzona jest przez Szkołę Podstawową w Babiaku już od 10 lat. Pomysł ten zainicjowały pani Agnieszka Sławnikowska oraz pani Emilia Wertka prowadząc drużyny harcerskie. Mimo, że drużyn harcerskich już nie ma, to szlachetna inicjatywa jest podtrzymywana przez Szkołę Podstawową w Babiaku. Zbiórka karmy na stałe wpisała się w program działalności  świetlicy szkolnej.

IMG_20191120_090634

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ

W dniu 14 listopada obchodzony był Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. W naszej szkole 12 listopada odbyła się akcja pod hasłem „ZROZUMIEĆ CUKRZYCĘ”, zorganizowana przez pedagoga specjalnego p. Magdalenę Stawicką. W tym dniu uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o chorobie, jaką jest cukrzyca, zostały przekazane informacje pozwalające zrozumieć ideę akcji. Uczniowie mogli również obejrzeć wystawę tematyczną oraz filmy edukacyjne. Przygotowane zostały kolorowanki tematyczne i inne materiały.

fundacja

SZKOŁA MAŁEGO INŻYNIERA

Nasza szkoła została zgłoszona do projektu: „Szkoła Małego Inżyniera”, którego celem jest promocja podstaw programowania wśród uczniów wielkopolskich szkół podstawowych. W ramach projektu 10 szkół, które w dwutygodniowym plebiscycie internetowym uzbierają największą liczbę głosów poparcia, otrzyma unikatowy zestaw nagród. Będą to zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 do budowy i programowania robotów o wartości 6 000 złotych.

swieto_niepodleglosci

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W środę 13 listopada odbyła się uroczystość z okazji 101 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie z klasy IV a i b pod kierunkiem p. Justyny Grucy przygotowali podniosłą i wzruszającą uroczystość, podczas której wybrzmiały piękne polskie wiersze mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest ojczyzna, wiersze mówiące o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności.

hymn

SZKOŁA DO HYMNU

8 listopada 2019 r. o symbolicznej godzinie 11.11  wraz z tysiącami innych szkół w Polsce braliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Przedsięwzięcie to było kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

sniadanie

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

8 listopada obchodzony jest w całej Europie jako „Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania”, dlatego nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Śniadanie Daje Moc”. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest uświadamianie dzieciom roli śniadania jako posiłku dającego najlepszy start w nowy dzień.

patrycja

V MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ TOPÓLKA 2019

W dniu 24 października 2019r uczennica naszej szkoły –  Patrycja Kałużna z klasy VIb wzięła udział w  V Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Religijnej w Topólce. Sponsorami festiwalu były władze samorządowe Gminy Topólka oraz Parafia Miłosierdzia Bożego w Topólce, a organizatorem Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Topólce.

Zobacz fragment występu Patrycji: https://www.youtube.com/watch?v=VPfzhGfwyZ0

dzien papieski

DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

Dnia 23 października w naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Papieski. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów było ogólnopolskie hasło XIX Dnia Papieskiego ,,Wstańcie chodźmy’’.

56dab2b3675237b0ba79395c67ee9ae4_XL

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole miały miejsce w środę, 16 października. Uświetniła je uroczysta akademia w sali Gminnego Ośrodka Kultury. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klas trzecich i czwartych, którzy pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali dla świętujących  pracowników oświaty humorystyczny koncert życzeń.

IMG_20190925_113902_HDR

DZIEŃ CHŁOPAKA W WARTOWNI KONIN I W SZKOLE

W związku ze zbliżającym się Dniem Chłopaka, wychowawcy klas trzecich w porozumieniu z rodzicami zorganizowali wyjazd do największej w Wielkopolsce sali zabaw WARTOWNIA w Koninie. Do udziału we wspólnej zabawie zaproszono również kilkunastu pierwszoklasistów. A zabawa była wspaniała!