ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ

14 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Ta choroba zwana epidemią XX wieku jest podstępna i nieuleczalna, a podstawową przyczyną rosnącej liczby zachorowań na cukrzycę wśród dzieci i dorosłych jest złe odżywianie i brak ruchu. To oznacza, tylko jedno, że z cukrzycą można walczyć i bronić się przed nią! Dlatego właśnie nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do Ogólnopolskiego Projektu Edukacji Społecznej pod nazwą DiabeDance.

Istotą tego projektu jest uświadomienie dzieciom, młodzieży i całemu społeczeństwu, że aktywność fizyczna, a zwłaszcza ruch na świeżym powietrzu, odgrywają bardzo ważną rolę w walce z cukrzycą zarówno u osób chorych jak i zdrowych. W ramach projektu na lekcjach wychowawczych odbyły się pogadanki na temat przyczyn i zagrożeń jakie niesie ta choroba. Równocześnie cała społeczność szkolna przystąpiła do nauki tańca DiabeDance. Finałem akcji był happening taneczny na boisku przed szkołą. W tym dniu wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły na znak jedności w działaniu podczas Światowego Dnia Walki z Cukrzycą mieli na sobie „coś” niebieskiego. Każda klasa przybyła również na miejsce zbiórki z niebieskim rekwizytem. To były balony, pompony, wstążki, czapeczki. Wspólny taniec był wspaniałą zabawą i przyniósł wszystkim wiele radości. Wyraziliśmy w ten sposób naszą solidarność i jedność ze wszystkimi chorymi na cukrzycę oraz ich rodzinami.

E. S.

DSC_3283 OLYMPUS DIGITAL CAMERA DSC_3294 OLYMPUS DIGITAL CAMERA