WYSTAWA ARCHEOLOGICZNA

W dniach 30.10 – 06.11.2014 odbył się w naszej szkole cykl wycieczek do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Izbicy Kujawskiej, gdzie znajduje się wspaniała ekspozycja dotycząca znalezisk archeologicznych w Parku Kulturowym w Wietrzychowicach.

Bogata wystawa dotycząca dokonującego się w IV i III tysiącleciu p.n.e. osadnictwa ludów kultury pucharów lejkowatych na terenach okolicznych naszej miejscowości, monumentalne grobowce megalityczne zwane polskimi piramidami i naturalnych rozmiarów makieta ich wnętrza cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Wyjazdy uczniów naszej szkoły udało się zrealizować bezpłatnie dzięki sponsorowi p. Bernardowi Tanalskiemu, który zapewnił transport dla wszystkich dzieci z klas IV-VI. Ponadto p. Tanalski sfinansował udział zainteresowanych uczniów w komercyjnych konkursach historycznych – w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” i w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Klio 2014 – Polskie Symbole Narodowe”. Wyjazdowa lekcja historii okazała się celnym pomysłem, a uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie tematyką ekspozycji.

Specjalne podziękowania należą się pomysłodawczyni przedsięwzięcia, p. Małgorzacie Rogowskiej oraz p. Adamowi Myrcie, dyrektorowi MGOK w Izbicy Kujawskiej za przekazanie dla naszej szkoły cennych materiałów edukacyjnych. Wyjazdy zorganizował i prelekcje dla uczniów wygłosił nauczyciel historii p. Piotr Tanalski.

P. T.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA