ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Tegoroczna uroczystość ślubowania klas pierwszych odbyła się w piątek 17 października o godz. 10.30. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego dokonała oficjalnego otwarcia uroczystości witając zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Na ten dzień z niecierpliwością oczekiwało 50 pierwszoklasistów. Nie zważając na tremę dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytując wiersze i śpiewając piosenki. Zachwyciły zebranych swobodą na scenie oraz dziecięcą spontanicznością. Po złożeniu uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, pani dyrektor ogromnym ołówkiem dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Babiaku. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy z aktem ślubowania, a od Samorządu Uczniowskiego klas I-III, piękne ołówki. Na ich głowach pojawiły się kolorowe birety.
Ukoronowaniem uroczystości był wspólny taniec pierwszoklasistów pod tytułem DiabeDance, który jest elementem ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pod hasłem: Dzień Walki z Cukrzycą. Taniec był znakiem solidarności z koleżanką chorą na cukrzycę. Nad całością uroczystości czuwały wychowawczynie klas pierwszych: pani Elżbieta Stawicka, pani Małgorzata Rogowska oraz pani Alina Piechocka.

E. S.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA