WITAJ SZKOŁO!

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się tradycyjne w sali Gminnego Ośrodka Kultury w dwóch grupach wiekowych. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu pieśni sztandarowej, dyrektor szkoły pani Beata Kujawa-Rutkowska serdecznie powitała uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Zgodnie z ustawą o systemie oświaty w tym roku obowiązek szkolny objął wszystkie dzieci sześcioletnie urodzone w okresie 1 stycznia – 30 czerwca 2008 r. W naszej szkole naukę w klasie I rozpocznie 50 – osobowa grupa pierwszoklasistów. Wszystkie dzieci w ramach rządowego programu otrzymały bezpłatny „Nasz elementarz” wraz z materiałami ćwiczeniowymi, a także podręcznik do języka obcego. Pani dyrektor, życzyła pierwszoklasistom sukcesów w nauce, a starszych uczniów prosiła o stworzenie im miłej i przyjaznej atmosfery w szkole. W bieżącym roku w naszej szkole naukę pobierać będzie 247 uczniów, którzy uczęszczać będą do piętnastu oddziałów klasowych. W szkole zatrudnionych będzie 24 nauczycieli. Wszystkim życzymy spokojnej i owocnej pracy, zakończonej licznymi sukcesami, które staną się powodem naszej wspólnej radości – powiedziała p.dyrektor na zakończenie swojego wystąpienia.

E. S.