DZIEŃ CHŁOPCA W BUDYNKU A

Dnia 28 września 2023 roku w naszej szkole odbył się Dzień Chłopca. Z tej okazji Samorząd Uczniowski klas 1-3 postanowił zorganizować plebiscyt na Dżentelmena Naszej Szkoły. Na początku naszego spotkania koleżanki z poszczególnych klas złożyły życzenia swoim kolegom, Panie odśpiewały  100 lat, a Pani Dyrektor poczęstowała wszystkich cukierkami. Rozpoczęliśmy  naszą zabawę okrzykiem DŻENTELMENEM BYĆ TO WAŻNA SPRAWA, BO Z TAKIM SUPER CHŁOPAKIEM WSPANIAŁA JEST NAUKA I ZABAWA. Aby  zdobyć ten tytuł chłopcy musieli przejść kilka prób. Chłopcy z klas pierwszych –„Próba zwinności” -Dżentelmen musi być zwinny, sprawny i elegancki– zabawa „Elegancki chłopiec” ,chłopcy na dany sygnał zakładali na siebie kamizelki, wygrał ten, który zrobił to najszybciej. Chłopcy z klas drugich –„Próba poczucia rytmu”- Dżentelmen powinien być rozrywkowy, zabawny– chłopcy tańczyli przy utworze pt. „Kaczuszki,” dziewczynki oceniały taniec brawami. Chłopcy klas trzecich -„Próba wiedzy” Dżentelmen musi być mądry – zabawa „Znam te bajki” – zadaniem każdego chłopca było poprawienie błędu w tytule bajki.  Wszyscy chłopcy wypadli znakomicie, próby zakończyły się sukcesem.

Następnie odbyła się ceremonia przyjęcia do: „KLUBU NIEZWYKLE UPRZEJMYCH CHŁOPAKÓW – DŻENTELMENÓW. Na środku sali wszyscy chłopcy z naszej szkoły odpowiadali na pytania z „Testu – niedokończonych zdań”.  Wiele radości sprawiło wszystkimi i zarazem dużo niepewności chłopcom  zjadanie cukierków, które miały magiczne właściwości  „Cukiereczki życzliwości”   jeżeli zjadł je chłopak, niegodny wstąpienia do KLUBU, wówczas wyrosły mu ośle uszy. Wszyscy wzajemnie się obserwowali, było śmiesznie i wesoło. Okazało się, że mamy w szkole  SUPER DŻENTELMENÓW. Chłopcy  zostali odznaczeni medalem „CHŁOPAK NA MEDAL”. Przez całe spotkanie towarzyszyła nam muzyka. Wspólna zabawa wszystkim dzieciom dała dużo radości i sprawiła, że to był naprawdę wspaniały dzień, który na długo pozostanie w pamięci.