WIEDZA NASZYM ATUTEM

W ramach dwuletniego projektu pod nazwą „Wiedza naszym atutem” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki prowadzonego przez Gminę Babiak, uczniowie naszej szkoły mogli korzystać z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych. Były to zajęcia rozwijające zdolności i umiejętności uczniów z zakresu języka polskiego, języków obcych, historii, matematyki, przyrody i informatyki w wymiarze 38 godzin w tygodniu oraz zajęcia wyrównawcze w wymiarze 12 godzin w tygodniu. W tym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłym w zajęciach dodatkowych uczestniczyło blisko 200 uczniów. Zajęcia rozwijające z języków obcych oraz informatyki kończyły się egzaminami zewnętrznymi. Nasi uczniowie zdobyli 38 certyfikatów TELC z języka angielskiego i niemieckiego oraz 26 certyfikatów ECDL z informatyki, które są honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W ramach projektu uczniowie bezpłatnie zostali wyposażeni w podręczniki oraz nowe pomoce dydaktyczne, zaś szkoła zyskała tablicę multimedialną, projektor, wizualizer oraz ekran rozwijalny. Dla wszystkich uczestników zajęć pozalekcyjnych zorganizowano darmowe posiłki oraz dodatkowy odwóz bezpośrednio po skończonych zajęciach. Ogromną atrakcją dla uczniów były organizowane w ramach projektu wyjazdy edukacyjne do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz na spektakl do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

E. S.