WYCIECZEK CZAS…

Maj i czerwiec to miesiące w których najczęściej organizowane są wycieczki autokarowe dla uczniów. W tym roku odbyło się kilka jednodniowych wyjazdów podczas których dzieci mogły zwiedzać najpiękniejsze zakątki naszego kraju.

W dniu 27 maja uczniowie klas trzecich udali się na pielgrzymkę dzieci pierwszokomunijnych do CZĘSTOCHOWY. Wzięli udział we mszy świętej odprawianej w ich intencji przed Cudownym Obrazem. Później pod opieką rodziców, wychowawców oraz siostry Cecylii zwiedzali Jasną Górę.

Drugiego czerwca uczniowie klas piątych i szóstych mieli możliwość poznania miejsc związanych z początkami państwa polskiego. Uczestnicząc w wycieczce SZLAKIEM PIASTOWSKIM zwiedzili Mysią Wieżę, siedzibę legendarnego księcia Popiela, odbyli rejs statkiem Rusałka po jeziorze Gopło oraz przejażdżkę kolejką wąskotorową do Muzeum Kolejnictwa w Wenecji. Wielkim zainteresowaniem podróżników cieszyły się biskupińskie rekonstrukcje grodu i towarzyszące im ekspozycje. Na zakończenie pełnego wrażeń dnia nastąpiło znaczne cofnięcie w czasie – uczniowie znaleźli się wśród dinozaurów z Zaurolandii w Rogowie.

Dwa dni później dzieci z klas drugich zwiedzały stolicę Wielkopolski – POZNAŃ. Pierwszym punktem wycieczki była wyprawa w zagadkowy świat tropikalnych roślin i egzotycznych gatunków ryb w największej w Polsce Palmiarnii. Następnie uczestnicy wycieczki odbyli spacer uliczkami Starego Rynku, podziwiając zabytkowe kamieniczki oraz przepiękny Ratusz. Tu razem z setkami innych turystów z niecierpliwością oczekiwali na pojawienie się na ratuszowej wieży legendarnych koziołków. Później zwiedzili stadion piłkarski Lecha Poznań. Ostatnim punktem wycieczki były fascynujące zabawami na poznańskiej Malcie.

Dziewiątego czerwca na swą pierwszą szkolną wycieczkę wybrali się pierwszoklasiści. Ich punktem docelowym był KONIN. Tu blisko trzy godziny spędzili w Fabryce Wrażeń, korzystając ze wszystkich możliwych atrakcji: zjeżdżalni, basenów z kulkami, podwieszanych mostów, tuneli itp. W tym prawdziwym dziecięcym raju było wiele zabawy, radości i śmiechu. Następnie dzieci udały się do konińskiego Mini Zoo. Tu zobaczyły wiele egzotycznych zwierząt: strusie, lamy, jaki, daniele, oraz koniki Przewalskiego. W Parku Chopina podziwiali również wspaniałe okazy drzew, a największe zainteresowanie wzbudziły urządzenia edukacyjne tj. zegar słoneczny, kamienne cymbały, kompas magnetyczny i tuby głosowe. Wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

46-osobowa grupa uczniów z klas IIIa, IIIb, oraz IVb wybrała się w dniu 13 czerwca na długo oczekiwaną wycieczkę do TORUNIA. Po drodze zwiedzili Ciechocinek – znany w całej Europie ośrodek uzdrowiskowy. Podziwiali zabytkowe Tężnie, Zegar Kwiatowy, Dom Zdrojowy oraz fontanny: Grzybek i Jaś i Małgosia. W Toruniu odwiedzili Dom Mikołaja Kopernika pełen pamiątek związanych z wielkim astronomem. Spacerowali uliczkami Rynku Staromiejskiego, oglądając Ratusz, zabytkowe kamienice, kościoły i pomnik Mikołaja Kopernika. Ogromną atrakcją był dla dzieci rejs statkiem po Wiśle i podziwianie panoramy miasta. Wspaniale bawili się zwiedzając wystawy w Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy. Małym turystom niepostrzeżenie minął cały dzień!

Wszyscy uczestnicy szkolnych wycieczek wracali do domu uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń, zapewniając, że chcieliby jeszcze kiedyś wrócić do zwiedzanych miejsc.

E. S.