BOŻE ODWIEDZINY

22 grudnia 2022r. uczniowie klas 6 pod opieką p.J.Grucy, p.A. Szkopkowskiej, p.E.Gołębiewskiej i we współpracy z p.R.Albinem i p.J. Chojnowską przygotowali Jasełka Bożonarodzeniowe, aby podkreślić wyjątkowy charakter zbliżających się świąt. Jasełka składały się z dwóch części. Pierwsza scena nie była typowym przedstawieniem historycznych narodzin Chrystusa. Pokazała czasy współczesne, dzisiejszą rzeczywistość, w której niestety często nie dostrzegamy działania Pana Boga. Jesteśmy zbyt zajęci sobą, aby dostrzec Boga w drugim człowieku. W drugiej scenie natomiast pojawili się: Maryja, Józef, aniołowie, pasterze i Trzej Królowie, którzy przybyli do nowonarodzonego Dzieciątka. Świetności inscenizacji dodały pastorałki i kolędy, które wprowadziły wszystkich  w świąteczny nastrój. Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność. W tym wyjątkowym dniu była z nami s. Klara pracująca w parafii Babiak, która pomogła przygotować stroje dla młodych aktorów. Na zakończenie wysłuchaliśmy życzeń od Dyrekcji oraz Samorządu Uczniowskiego.