NIESIEMY WIOSNĘ

Pod tym hasłem uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Babiaku zorganizowali uroczysty przemarsz ulicami miejscowości. Podczas przemarszu uczniowie śpiewali piosenki o tematyce wiosennej, a także odwiedzili niektóre zaprzyjaźnione ze szkołą instytucje: Urząd Gminy, Przedszkole Samorządowe, Ośrodek Zdrowia oraz Gminny Ośrodek Kultury. Na ręce przedstawicieli tych instytucji przekazane zostały pamiątkowe biedronki i motyle. Kolorowego motyla otrzymali również policjanci z posterunku w Babiaku, którzy towarzyszyli uczniom przez całą imprezę  i zapewnili bezpieczny przemarsz. Przemarsz odbył się w kolorowych, wiosennych przebraniach. Przebrali się nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele. Jeden z nich prowadził cały przemarsz jadąc na zabytkowym motocyklu w stroju Elvisa Presley’a. Wszystkim dopisała nie tylko wspaniała pogoda, ale również świetne humory. Impreza okazała się „strzałem w dziesiątkę”. Trwała wprawdzie tylko godzinę , ale wywołała bardzo duże zainteresowanie również ze strony mieszkańców, którzy zatrzymywali się  , pozdrawiali i robili zdjęcia. Po zakończeniu przemarszu  i wysłuchaniu  wiosennych wierszyków i okrzyków, spalono Marzannę i wszyscy wrócili na zajęcia lekcyjne.