MIKOŁAJKI

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Głównym celem Mikołajek jest integracja uczniów we wspólne gry, zabawy, konkursy oraz dostarczanie dzieciom radości poprzez obdarowywanie ich różnymi niespodziankami.  Tego dnia na korytarzach szkolnych rozbłysnęły choinki, które wprowadziły nas w radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Od samego rana można było dostrzec uczniów ubranych na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Cały ten dzień przebiegał w miłej atmosferze, uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wielu atrakcjach.

Samorząd Uczniowski przy współpracy z p. Anną Zarębską i p. Sławomirem Tomtałą aktywnie włączył się w uświetnienie tego dnia poprzez obsługę foto budki, przygotowanie  specjalnych bombek z numerami, których uczniowie szukali w różnych zakątkach szkoły. Po znalezieniu ich, na każdego szczęśliwca czekały  słodkie upominki, które rozdawały uśmiechnięte  Mikołajki z klasy 7a i 7b. Słodkości  ufundował Samorząd Uczniowski. W tle słychać było muzykę świąteczną, która przypominała nam o magii Świąt.

Nie mogło również zabraknąć emocji sportowych. W zawodach wzięli udział wszyscy uczniowie. Współzawodnictwo poszczególnych klas odbyło się w formie wyścigów rzędów. Rywalizacja przebiegała na poziomie równoległych klas. Grupa z najlepszym wynikiem  na poszczególnym poziomie, otrzymała nagrodę ufundowaną przez Uczniowski Klub Sportowy „Kometa”. Każdy z zawodników został ponadto wyróżniony  ”Mikołajkową Niespodzianką”…  Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali  nauczyciele wychowania fizycznego oraz wolontariusze z klasy 8b. Dzięki takiego rodzaju imprezom uczniowie mogli nauczyć się prawidłowego kibicowania oraz umiejętności zachowania zasad fair play. Emocje sięgały zenitu, wszyscy zaangażowani dostrzegli, że nie wolno się poddawać, ale walczyć do samego końca.   

Invalid Displayed Gallery