NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada w naszej szkole miał niecodzienny charakter, bowiem tego dnia uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana odczuwać można było odświętną atmosferę, którą podkreślały galowe stroje uczniów i nauczycieli. Akademia wyjątkowo miała miejsce w hali sportowej, gdyż zaproszeni również zostali nasi najmłodsi koledzy z klas I – III.  Hasłem przewodnim uroczystości była WOLNOŚĆ. Inscenizację przygotowali uczniowie klas VII, pod okiem p. Agnieszki Modelskiej i p. Lidii Jóźwickiej. Wychowawczynie wsparli: p. Elżbieta Albin – dekoracje,  p. Roman Albin – oprawa muzyczna oraz SU z opiekunką p. Jadwigą Chojnowską – multimedia. Uczniowie w dostępny i obrazowy sposób pokazali, co znaczy być wolnym. Zwieńczeniem apelu było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Uczestnicząc corocznie w obchodach ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.