LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tej inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Uczniowie klas drugich naszej szkoły zmierzyli się z umiejętnością składania klocków Lego na zajęciach informatyki. Zadaniem dzieci było zbudowanie robotów, które w kolejnym etapie można zaprogramować tak, aby się poruszały, świeciły lub wydawały dźwięki. Kierując się wskazówkami nauczycieli i zdobytą dotychczas wiedzą w ciekawy sposób osiągały przedstawiony w zadaniu cel. Dzięki odbytym zajęciom uczniowie kształtowali umiejętność logicznego myślenia, współpracy w grupie, ale również uczyli się kodować i programować. To początek drogi, którą pokonują uczniowie w drodze do nauki budowania, programowania, ulepszania i testowania własnoręcznie zbudowanych robotów. Z pewnością sięgniemy po nie jeszcze nie raz.