W ŚWIECIE WIERSZY JANA BRZECHWY

4. grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z poezją Jana Brzechwy. Uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem p. A. Modelskiej zaprezentowali całej społeczności szkolnej inscenizację wierszy Jana Brzechwy (połączoną z konkursem).

Wierszowane historyjki poety są lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, co doskonale można było zaobserwować na widowni. Podziwialiśmy wesoły świat pełen przygód, w którym głównymi postaciami były zwierzęta, rośliny oraz ludzie. Ponadczasowy humor utworów Jana Brzechwy zawierał zaskakujące zakończenia, które często poprzez zaprezentowaną historyjkę, uczą i wychowują, ośmieszają naganne zachowania, a chwalą dobre. Dzieci włożyły dużo serca w swoje role. Maski, wykonane przez p. E. Albin, świetnie uzupełniały uczniowskie interpretacje. Pomysł przedstawienia wiersza „Na straganie” w formie kukiełkowej spotkał się z ogromnym entuzjazmem. Niemało wrażeń dostarczył moment wyczekiwania na werdykt komisji konkursowej . Za najlepszą interpretację uznano wiersz „Smok” w wykonaniu Mai Cedzidło z klasy VIa. Wyróżnienia otrzymali: Szymon Kołodziejski i Szymon Gołdyn z VIa za wiersz „Na straganie”, Nikodem Albin z klasy IVa za wiersz „Hipopotam” oraz Bartosz Nowakowski z klasy VIa, który wystąpił w wierszu „Czarodziejski pies”. Serdecznie gratulujemy! Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali słodki upominek.  Mamy nadzieję, że teksty Jana Brzechwy będą wiecznie żywe i nadal będą wzruszały kolejne pokolenia!

A.M.