ŚNIADANIE DAJE MOC

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc” promującego zdrowe odżywianie. Celem programu jest zwiększanie świadomości – nie tylko uczniów, ale też nauczycieli i rodziców – na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. W naszej szkole już od kilku lat działają Kluby Śniadaniowe skupiające pierwszoklasistów. Najmłodsi uczniowie codziennie pod opieką wychowawców jedzą wspólne śniadanie w stołówce szkolnej. 8 listopada był Dniem Zdrowego Śniadania w całej szkole. Zarówno uczniowie klas I-III, jak i ich starsi koledzy organizowali w swojej klasie wspólne, zdrowe śniadanie. Niektórym z pomocą pospieszyli nawet rodzice! To był dzień bez coli chipsów i słodyczy! Uroczyste śniadanie poprzedził cykl zajęć edukacyjnych podczas których dzieci w ciekawy i praktyczny sposób poznały 12 zasad zdrowego odżywiania, opracowanych przez ekspertów z Instytutu Matki i Dziecka. Wszystkim bardzo podobał się wspólny posiłek w klasie a w towarzystwie koleżanek i kolegów apetyty dopisywały!

E.S.