KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO – FOX

lisek

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie organizowany jest corocznie na początku marca. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych: Kittens (kl. III-IV SP) Bunnies (kl. V-VI SP), Ducks (kl. VII-VIII SP), Lions ( I i II kl. szkoły średniej) and Eagles (III-VI kl. szkół ponadpodstawowych). 

Konkurs języka angielskiego FOX dla uczniów wszystkich typów szkół powstał w roku szkolnym 2000/2001. Pierwsza edycja odbyła się w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Ze względu na duże zainteresowanie ze strony młodzieży i nauczycieli został rozszerzony na cały kraj. Do tej pory w konkursie wzięło udział ponad 420 tys. uczniów z Polski oraz ze szkół z polskim językiem nauczania z Czech.
Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lekturki. Test składa się z trzydziestu zadań wielokrotnego wyboru. W naszej szkole udział w konkursie FOX biorą corocznie uczniowie uzdolnieni językowo. W tym roku szkolnym wzięło w nim udział aż 20 uczniów z klas II – VIII.

Test przeprowadzany jest we wszystkich szkołach w Polsce w tym samym dniu i o tej samej godzinie – w roku szkolnym 2019/20 odbył się w dniu 3. marca 2020 r. W XX jubileuszowej edycji FOXa w naszej szkole uczennica Amelia Banasiak z klasy VIII a zdobyła 133 punktów na 150 możliwych i osiągnęła wynik bardzo dobry, który jest honorowany nagrodą rzeczowąGłówną nagrodą w konkursie jest udział w obozie językowym dla najlepszych uczestników ze wszystkich kategorii wiekowych. Aby zdobyć główną nagrodę należy zostać laureatem konkursu, czyli zdobyć ponad 140 punktów na 150 możliwych do zdobycia. Niestety w tym roku organizator odwołał taki obóz. Nie odbędzie się również gala wręczenia nagród, która zawsze odbywa się pod koniec roku szkolnego  w Koninie.

Amelii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.

                                                                                                                       Sławomir Tomtała