OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU

dbi

W tym roku nasza szkoła, po raz dwunasty włączyła się do światowych obchodów DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem „Działajmy razem”. Tegoroczne hasło zachęcało wszystkich do angażowania się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, oraz tworzenie kultury tolerancji i zrozumienia. 

Obejrzyjcie przedstawienie teatralne pt. „RÓŻYCZKA W SZPONACH SIECI ” w rolach głównych uczniowie klasy VIc

https://www.youtube.com/watch?v=UXYdRp1LGeg

Zaplanowaliśmy szereg działań promujących wśród uczniów właściwe nawyki korzystania z sieci. Tradycyjnie na szkolnych korytarzach i w klasach pojawiły się materiały dotyczące obchodów DBI, a kolorowe banery zachęcały do udziału w konkursach. Wszystkie klasy miały okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu w Sieci oraz przystąpić do konkursów organizowanych w ramach DBI.

Podsumowaniem wszystkich działań był apel poświęcony promowaniu zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna oraz licznie przybyli rodzice. Nasze spotkanie uświetnili swą obecnością zaproszeni goście: przedstawiciel miejscowego Posterunku Policji, pracownicy GOK oraz członkowie Rady Rodziców. Uczniowie klasy VI c pod okiem pani Doroty Nowakowskiej przygotowali fascynujące przedstawienie pt. „Różyczka w szponach Sieci”. Zachwycili zebranych wspaniałą grą aktorską, wartką akcją, piękną scenografią, pomysłowymi kostiumami oraz niezwykłą grą świateł i dźwięków. Nic więc dziwnego, że bez względu na wiek wszyscy widzowie oglądali ich z zapartym tchem, a na koniec zgotowali im owacje na stojąco!  Spektakl według scenariusza p. Doroty Nowakowskiej opartego na motywach znanej baśni o śpiącej królewnie w sposób jednoznaczny przypomniał wszystkim zebranym o zagrożeniach związanych z nierozważnym serfowaniem po sieci i utrwalił zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Po przedstawieniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów oraz wręczenie zdobywcom czołowych miejsc dyplomów i nagród w postaci akcesoriów komputerowych ufundowanych przez Radę Rodziców.

 Elżbieta Stawicka