VI MIĘDZYSZKOOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniu 23 stycznia 2020r Patrycja Kałużna z klasy VIb wzięła udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek BOŻE ODWIEDZINY w Osięcinach. Szkoła nasz została zaproszona na tenże konkurs po raz pierwszy i… od razu sukces.

Celem konkursu była popularyzacja kolęd i pastorałek, prezentacja umiejętności wokalnych i językowych uczniów, rozwijanie wrażliwości muzycznej, wyszukiwanie uzdolnionych muzycznie uczniów, wymiana doświadczeń nauczycieli prowadzących edukację muzyczną w zakresie nauki śpiewu oraz promocja młodych wykonawców.
Rywalizacja odbywała się w jednej kategorii wiekowej – szkoła podstawowa. Uczestnicy prezentowali się na scenie z podkładem muzycznym bez ścieżki wokalnej lub w oparciu o żywy akompaniament.
Patrycja w swoim występie zaśpiewała utwór pt: „Baby jazz” uzyskując II miejsce w konkursie. Gratulujemy naszej uczennicyi udziału w konkursie i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

Roman Albin