WSRÓD NOCNEJ CISZY…

DSC06086

Boże Narodzenie to czas kiedy wszyscy zapominamy o naszych problemach, sporach  i waśniach, wszyscy stajemy się dla siebie bardziej życzliwi i wyrozumiali. Już na początku grudnia nasza szkoła przybrała świąteczny wygląd. Na korytarzach i w klasach pojawiły się strojne choinki i świąteczne dekoracje. 6 grudnia dzieci odwiedzili przybysze z dalekiej Laponii wręczając prezenty ufundowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Trzy dni później uczniowie klas drugich pod opieką swoich wychowawczyń wybrali się do Fabryki szklanych ozdób choinkowych w Gnieźnie. Tu na własne oczy mogli zobaczyć jak powstają niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju bombki i inne ozdoby choinkowe. Podczas warsztatów zorganizowanych na terenie fabryki, sami mogli zmierzyć się z niezwykle trudnym zadaniem jakim jest zdobienie bombek. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły zabierając nie tylko wspomnienia, ale również bombki z własnym imieniem oraz te własnoręcznie ozdobione.

12 grudnia dyrekcja szkoły zaprosiła wszystkich nauczycieli, pracowników oraz emerytów na uroczyste spotkanie bożonarodzeniowe, które odbyło się w gościńcu BERJO. Spotkanie stało się okazją do złożenia wszystkim pracownikom serdecznych życzeń świątecznych i noworocznych.

W przeddzień przerwy świątecznej cała społeczność szkolna obejrzała przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów z klas trzecich i czwartych, przygotowane pod kierunkiem katechetki, p. Emilii Mirzakhanyan. W  przepięknej scenografii, nawiązującej do Betlejem młodzi aktorzy przypomnieli nam sceny z narodzin Chrystusa. Inscenizacja przeplatana była pięknie  wykonanymi  kolędami w aranżacji pana Romana Albina oraz  uczennic z klasy IV a. Po skończonym przedstawieniu, wszyscy w świątecznym nastroju udali się na wigilie klasowe zorganizowane przez rodziców i opiekunów. 

   Kamila Łojewska, Emilia Mirzakhanyan