ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ

IMG_20191120_090634

W dniu 14 listopada obchodzony był Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. W naszej szkole 12 listopada odbyła się akcja pod hasłem „ZROZUMIEĆ CUKRZYCĘ”, zorganizowana przez pedagoga specjalnego p. Magdalenę Stawicką. W tym dniu uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o chorobie, jaką jest cukrzyca, zostały przekazane informacje pozwalające zrozumieć ideę akcji. Uczniowie mogli również obejrzeć wystawę tematyczną oraz filmy edukacyjne. Przygotowane zostały kolorowanki tematyczne i inne materiały.

Nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiego Projektu Edukacji Społecznej organizowanego przez Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej. Istotą tego projektu jest promowanie aktywności fizycznej, która odgrywa bardzo ważną rolę w walce z cukrzycą. W ramach tego projektu na znak solidarności ze wszystkimi chorymi w dniu 20 listopada uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie zatańczyli taniec Diabe Dance.

Magdalena Stawicka