NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

swieto_niepodleglosci

W środę 13 listopada odbyła się uroczystość z okazji 101 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie z klasy IV a i b pod kierunkiem p. Justyny Grucy przygotowali podniosłą i wzruszającą uroczystość, podczas której wybrzmiały piękne polskie wiersze mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest ojczyzna, wiersze mówiące o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności.

Podczas uroczystości uczniowie wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne, takie jak: „Rota” czy „My Pierwsza Brygada”. Na zakończenie obchodów Święta Niepodległości uczennice z klasy IV a  zaprezentowały taniec z flagami, który wzbudził zachwyt u zgromadzonej publiczności, a u samych tancerzy dumę i radość.
Jednym z najważniejszych punktów tej uroczystości było wniesienie flagi i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Cała społeczność  szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”, by wspólnie z milionami uczniów w całej Polsce, a także poza jej granicami odśpiewać 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Justyna Gruca