DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

sniadanie

8 listopada obchodzony jest w całej Europie jako „Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania”, dlatego nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Śniadanie Daje Moc”. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest uświadamianie dzieciom roli śniadania jako posiłku dającego najlepszy start w nowy dzień.

W oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania oraz ciekawe scenariusze zajęć edukacyjnych, nauczyciele przekazali uczniom cenne informacje, podkreślające ważną rolę zdrowego odżywiania w codziennym życiu.  Uczniowie klas I-IV z pomocą wychowawców i rodziców wspólnie przygotowali wspaniałe śniadanie. Pierwszoklasiści po raz pierwszy mieli okazję samodzielnie wykonać zdrowe i kolorowe kanapki, nauczyć się zachowania porządku i nakrywania do stołu. Natomiast doświadczeni już uczniowie klas II, III i IV  wyczarowywali na swoich talerzach coraz to bardziej kreatywne dzieła. Na ich stołach pojawiły się zdrowe i pomysłowe kanapki w kształcie buziek i zwierzątek, kanapeczki koktajlowe na kruchym pieczywie, a nawet i owocowe koktajle.

Tak zdrowo i pomysłowo rozpoczęty dzień był dla dzieci okazją do wspaniałej zabawy oraz integracji grupy. Wspólnie zjedzony posiłek stał się najlepszym dowodem na to, że śniadanie daje energię do nauki, lepszą koncentrację podczas lekcji oraz siłę do zabawy.

 

Kinga Stempińska